Ziraat Bankası Hesabı Olanlar Dikkat! Resmi Açıklama Geldi, Faiz Oranı Değişti

Devlet bankaları arasında yer alan ve Türkiye'nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası müşterilerini ilgilendiren son derece kritik bir açıklamada bulundu. Ziraat Bankası hesabı olanlar, Ziraat Bankasında hesap açma planları olanları ilgilendiren açıklama ile Kredili Mevduat Hesabı KMH faiz oranları için güncellemeye gidileceği ilan edildi. Ziraat Bankası faiz oranı yükseldi! Ziraat Bankası KMH faizi ne kadar, kredili mevduat hesabı ne demek?

Ziraat Bankası Hesabı Olanlar Dikkat! Resmi Açıklama Geldi, Faiz Oranı Değişti

Bankaların faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları sonrasında bankaların kredili mevduat hesabı faiz oranları da yükselişe geçti. 

ZİRAAT BANKASI KREDİLİ MEVDUAT HESABI NEDİR, KMH NE DEMEK?

Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu kredili hizmetlerden biri de kredili mevduat hesabı olarak öne çıkmaktadır. Ziraat Bankası şubelerinde açmış olduğunuz hesabınızda paranız olmasa dahi hesabınıza tanımlanmış olan limitler dahilinde acil nakit para çekimi, hesaba tanımlı otomatik ödeme talimatı, elektrik, su, doğalgaz gibi faturaların ödenmesi, EFT / Havale yapılması gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi için kullanılan kredili hesap türüdür. 

KMH ise Kredili Mevduat Hesabı kelimelerinin ilk harflerinden oluşan bir kısaltma olup kişinin banka hesabında para olmasa dahi belirli bir limit üzerinden harcama yapma ve işlem gerçekleştirmesine olanak sağlar. Burada amaç kısa süreli acil nakit para ihtiyaçlarının karşılanması, o an hesapta para olmasa da otomatik ödeme talimatı gibi o gün içerisinde yapılması zorunlu olan ödemelerin gerçekleştirilmesidir. 

Bu işlem karşılığında hesaptan çekilen para eksi bakiyede gösterilir ve bu bakiye üzerinden kredili mevduat hesabı faiz oranı işletilir. 

ZİRAAT BANKASI TÜM MÜŞTERİLERİNE RESMEN DUYURDU! KMH ORANLARI DEĞİŞİYOR! KREDİLİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ OLDU?

Banka tarafından tüm müşterilerine SMS yolu ile yapılan bilgilendirme kapsamında Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı rakamı için yapılan yeni güncelleme duyuruldu. Banka tarafndan gönderilen SMS metninde 27 Mayıs 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı aylık akdi faiz oranı rakamının yüzde 1,98, gecikme faiz oranı rakamının ise yüzde 2,28 olarak uygulanacağı ilan edildi. 

Ne yazık ki yapılan güncelleme ile vatandaşın acil durumlarda kullanmış olduğu kredili mevduat hesabı faiz oranı da yükselmiş oldu.

Yorumlar (0)