Ziraat Bankası'ndan Takipteki Krediler İçin Faizsiz Borç Kapatma Kolaylığı!

Ziraat Bankası takipteki krediler için yapmış olduğu son dakika açıklaması ile müşterilerine borç kapatma kolaylığı sunacağını duyurdu.

Ziraat Bankası'ndan Takipteki Krediler İçin Faizsiz Borç Kapatma Kolaylığı!
Ziraat Bankası takipteki krediler için yapmış olduğu son dakika açıklaması ile müşterilerine borç kapatma kolaylığı sunacağını duyurdu. Yapılan açıklama kapsamında takibe düşen borçlarını tek seferde kapatan kişilere bireysel kredilerde 100 bin lira, kurumsal kredilerde 500 bin lira ile sınırlı olmak üzere faizsiz borç kapatma imkanı sunulacağını duyurdu.

TAKİBE DÜŞEN KREDİ BORCU OLANLARA FAİZSİZ BORÇ KAPATMA İMKANI SUNULACAK

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklama ile 8 Mart 2021 tarihi itibari ile başlayacak olan kampanyanın 30 Haziran 2021 tarihi itibari ile sona erecek. Kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin temerrüt faizi dahil takip borcu 1 milyon TL’yi geçmemek üzere; bireysel, tarımsal ve kurumsal müşteriler için takibe intikal bakiyesi, belirlenen tutarlar içerisinde kalan müşteriler, takipteki borçlarını tek seferde ödemek kaydıyla faizsiz borç kapatma imkanı sunulacak.

31 Aralık 2020 tarihi itibari ile takip hesaplarına intikal eden kredilere kurumsal ve tarımsal kredilerde 500 bin lira, bireysel kredilerde ise 100 bin lira ile sınırlandırılmak üzere yapılandırma imkanı sunulacağı duyuruldu. Yapılandırma imkanından yararlanmak için başvuru yapmak isteyen kişilerden borçlarını tek seferde ödemeleri durumunda temerrüt veya başka ad altında herhangi bir faiz istenmeyecek.

TAKİPTEKİ KREDİLER NE DEMEK?

Bankalara olan ihtiyaç, taşıt, konut, KOBİ ve esnaf kredisi gibi kredili işlemlerden yararlanan, kullanmış olduğu kredi tutarı için ise aylık taksit ödeme tarihi gelmesine rağmen ödeme yapmayan kişilerin borçlarının avukata geçmesi durumunda kredi borcu takibe düşmüş kabul edilir. 3 ay üst üste vadesi geçmesine rağmen ödenmeyen banka alacakları takipteki krediler kategorisinde yer alır.
Yorumlar (0)