Ziraat Bankası'ndan Çiftçilerin Arazi Alımlarına Özel Kredi

Ziraat Bankası, Türkiye'de tarımın gelişmesi amacıyla çok özel kredi olanakları sağlıyor.

Ziraat Bankası'ndan Çiftçilerin Arazi Alımlarına Özel Kredi
Ziraat Bankası, Türkiye'de tarımın gelişmesi amacıyla çok özel kredi olanakları sağlıyor. Çiftçilerin ihtiyaçlarına göre sağlanan kredilerde çok farklı ek olanaklar var. Müşteriler Ziraat Bankası'nın tarım kredi ile üretim öncesi dönemden ürün satış aşamasına kadar tüm ihtiyaçlarına yönelik kredi paketi bulabilirler. Bankanın çiftçiler için özel olarak sunduğu bu kredi paketlerinden bir tanesi de Arazi Kredisi.

ZİRAAT BANKASI ARAZİ KREDİSİ NEDİR?

Ziraat Bankası tarafından sağlanan arazi kredisi, çiftçilerin yeni tarım alanları almalarında kullanılır. Arazi kredisinin kullanım alanlarına dair yapılan açıklamada, "Tarım arazilerinin üretime kazandırılması ve işletme ölçeklerinin büyütülerek rantabl hâle getirilmesi için üzerinde tarımsal üretim yapılan / yapılacak olan, tarla vasfına sahip arazilerin alımına yönelik olarak gerçek / tüzel kişi üreticilere sunulan kredilerimizdir." bilgisi verildi.

Çiftçiler bankanın yeni arazi kredisi ile ekip biçtikleri alanları genişletebilirler. Geri ödemeler ise banka tarafından belirlenecek ödeme planına göre yapılacak. Ziraat Bankası'nın resmi sitesinden tarım arazisi kredisi için şu özellikler duyuruldu.

Kredi Özellikleri

Ziraat Bankası arazisi kredisi; hisseli tarım arazilerindeki hisse paylarının diğer hissedarlar tarafından satın alınması için kullanılır. Bunun dışında bu kredi ile hisseli olup olmadığına bakılmaksızın bitişik araziler satın alınabilir. Ayrıca Ziraat Bankası arazi kredisinin hisseli veya bitişik parsel olmayan arazilerin satın alınmasında da aracı olarak kullanılır.

DÜŞÜK FAİZ FIRSATI

Ziraat Bankası arazi kredisi için açıklamasında ayrıca Cumhurbaşkanlığı Karasında yer alan koşulların sağlanması durumunda arazi kredisinin düşük faiz olanakları ile kullanılabileceğini duyurdu. Bankaya kredisi başvurusunda bulunacaklar başvurularını şubeler üzerinden yapacaklar.

Emlak365.com
Yorumlar (0)