Kredi Kartı Aidat İadesi İçin E Devlet Üzerinden Tek Tıkla Bütün Hesabınız Boşaltılabilir!

Bankada parası olanlar, banka hesabı olanlar dikkat! Dolandırıcılar vatandaşın bankadaki paralarının peşine düşerken tek bir tıkla hesabınızdaki bütün para boşaltılabileceği gibi adınıza kredi çekilebilir! Sakın bu linke tıklamayın, cebinizdeki paranızdan olmayın! Dolandırıcılar vatandaşın cebindeki paraya göz dikerken özellikle de sahte linkler ile banka hesapları boşaltılıyor.

GÜNDEM 16.09.2019 - 20:00 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Bankada parası olanlar, banka hesabı olanlar dikkat! Dolandırıcılar vatandaşın bankadaki paralarının peşine düşerken tek bir tıkla hesabınızdaki bütün para boşaltılabileceği gibi adınıza kredi çekilebilir! Sakın bu linke tıklamayın, cebinizdeki paranızdan olmayın!

Dolandırıcılar vatandaşın cebindeki paraya göz dikerken özellikle de sahte linkler ile banka hesapları boşaltılıyor. Kredi Kartı Aidatı İçin Başvuru Yaptığını Sanan Vatandaş Parasından Oluyor Türkiye'de milyonlarca kişi kredi kartı kullanırken bankaların kesmiş oldukları kredi kartı aidat tutarı can yakmaya devam ediyor. Tüketici mahkemeleri tarafından verilen çok sayıda emsal karar bulunmasına rağmen bankalar kredi kartı aidatı için her sene belirli paralar kesmeye devam ederken kredi kartı aidat iadesi için açılan davalarda bu nedenle artıyor. Durum böyle olunca dolandırıcılar da kredi kartı aidat linkleri ekleyerek sosyal medya hesabı üzerinden vatandaşları kandırmaya çalışıyor. Sahte E Devlet Linkleri Tuzak İçeriyor! Özellikle de dolandırıcılar sahte e devlet linkleri ekleyerek vatandaşı tuzağa çekiyor. Türkiye'nin en çok kullanılan sosyal medya siteleri arasında yer alan Twitter üzerinden örneğin aşağıda yer alan resimdeki gibi yazıları içeren linkler ekleniyor. 

Kredi kartı aidat iade linki ile paylaşılan ve e devlet görüntüsü eklenen resimlere tıklandığı anda ise dolandırıcıların ağına düşüyor ve kendi sitelerine yönlendiriliyorsunuz. Ardından girdiğiniz kişisel bilgileriniz kullanılarak tüm paranız elinizden alınıyor ve banka hesaplarınız boşaltıldıktan sonra internet şubesi üzerinden adınıza kredi bile çekilebiliyor. Bu nedenle sosyal medya hesapları üzerinden yapılan yönlendirmeler ile girilen sitelere güvenilmemesi gerekiyor.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@