Kredi Kartı Borç Birleştirme Nasıl Yapılır? Hangi Bankalar Borç Kapatma Kredisi Veriyor?

Kredi kartı kullanımlarının artmasının ardından borçlarda arttı. Bu dönemde vatandaşlar ayrı ayrı ödemek zorunda kaldıkları borçları tek kalemde ödeme istiyorlar. İşte borç kapatma kredisi detayları.

Finans 07.09.2021 - 17:11 07.09.2021 - 17:11 Mustafa KARAGÖZ

Vatandaşların kredi kartı kullanım oranları pandemi süreci ile birlikte artmıştı. Bu dönemde çok sayıda online firmanın yeni imkanlar sunması, mağazaların online satış yöntemlerini geliştirmesi kredi kartı kullanımlarını tavan yaptı. 

Kredi kartı kullanımlarının artmasının ardından borç ödemelerinde de zorlanmalar yaşandı. Borcunu ödemekte zorlanan vatandaşlar için ise borç kapatma kredisi olanakları bulunuyor. 

BORÇ KAPATMA KREDİSİ NASIL KULLANILIR?

Farklı bankaların kredi kartlarını kullananlar için ödemeler zorlayıcı olabilir. Birden fazla kredi kartı borcunu takip etmekte zorlanan vatandaşlar için ise çeşitli bankalar borç kapatma kredisi sağlarlar. 

Borç kapatma kredisi tüm kredi kartı borçları için geçerlidir. Bankalar müşterilerinin gelirleri durumunda yüksek limitle borç kapatma kredisi verirler. Bu kredi ile müşteriler tüm kredi kartlarında ki tüm borçları sıfırlarlar. Tüm kartların borçlarının kapatılması ile birlikte müşteriler sadece borç kapatma kredisini ödemeye başlarlar. 

Borç kapatma kredisinde ödemeler 12 ay ile 36 ay vadeli olabilir. Kredi limitleri bazı bankalar için 20.000 TL bazı bankalar için ise 70.000 TL kredi sağlanacak. Bunun dışında devlet bankalarında kredi limiti çok daha yüksek olabilir. 

Kredi faiz oranları ise bankaların güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarına paralel olarak belirlenir. 

BORÇ KAPATMA KREDİSİ VEREN BANKALAR 2021

Hemen hemen her banka borç kapatma kredisi olanağı sağlar. Devlet bankalarından borç kapatma kredisi veren bankaların başında Vakıfbank gelir. Müşteriler Ziraat Bankası ve Halkbank'tan da ihtiyaç kredisi kapsamında borç kapatma kredisi kullanabilirler. 

Özel bankalar arasında ise Akbank'ın borç kapatma kredisi paketi bulunuyor. QNB Finansbank, TEB, İNG Bank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası müşterilerinin borçları için özel kredi veren bankalardan. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@