Kredi Kartı Borçlarını Ödeyemeyenler Dikkat! Borçlarınızı Akbank'a Taşıyın Taksit Taksit Ödeme Yapın!

 Kredi kartı borçlarını ödeyemeyenler için Akbank tarafından önemli bir fırsat verildi. Akbank müşterilerine kredi borçları için yeni bir imkan tanıdı. 

Finans 22.12.2021 - 03:07 22.12.2021 - 03:07 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de vatandaşlar geçim sıkıntısı yaşadıkça kredi kartı kullanımları artıyor. Kullanılan kredi kartlarının ödemelerinde ise akmalar meydana gelebiliyor. Bu ödeme akmaları ise kredi kartı borçlarını ödenemez seviyeye ulaştırabiliyor. Böyle bir durumda da yasal takip süreçleri insanları oldukça zor durumda bırakıyor. Kredi kartı borçlarından bunalanlara Akbank önemli bir imkan tanıdı. Akbank müşterilerinin farklı bankalara olan kredi kartı borçlarını taşıyarak yeniden yapılandırma imkanı veriyor.

AKBANK'TAN KREDİ KARTI BORÇLARINA KOLAY ÖDEME İMKANI

Akbank tarafından yapılan kampanya açıklamasına göre müşterilerin farklı bankalara olan kredi kartı borçları Akbank'a taşınabiliyor. Akbank'tan kredi kartı sahibi olan müşteriler Axess kartlarına bu kredi kartı borçlarını taşıyarak taksitler halinde geri ödemeleri yapabiliyorlar. Bu kredi kartı borçları Akbank'a taşınırken müşteriler ekstra bir maliyetle de karşılaşmıyorlar. Tamamen ücretsiz olarak taşınan kredi kartı borçları Akbank'ta 12 aylık taksitlere bölünebiliyor.

AKBANK KREDİ KARTI BORÇ TRANSFERİ TAKSİT HESAPLAMA

Farklı bankalara olan kredi kartı borçları Akbank'a taşınarak taksitlere bölünebiliyor. Buna göre müşterilere bu borç transferinde 12 ay vade imkanı veriliyor. Müşteriler kredi kartı borç transferi yaptıklarında aylık yüzde 1,80 oranında faiz ile karşılaşıyorlar. 2.500 TL'Lik kredi kartı borcunu Akbank'ın Axess kartına transfer eden müşteriler 12 taksitle ödeme yapmak istediklerinde her ay 238 TL ödeme yapıyorlar. Bu şekilde kredi kartı borcundan kurtulan müşteriler yasal takip sorunlarına da kalıcı bir şekilde çözüm üretebiliyorlar.

KREDİ KARTI BORÇ TRANSFERİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Akbank'tan kredi kartı borç transferi kullanmak isteyen müşteriler başvuru işlemlerini bankanın internet şubesi, mobil şube ve banka şubelerinden yapabiliyorlar. Kısa sürede değerlendirilen bu başvurular aynı gün içerisinde onaylanarak müşterilere iletiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@