Kredi Kartı Borçlarını Ödeyemeyenlere İş Bankası'ndan Borç Transferi Kredisi Müjdesi!

Kredi kartı borçlarından bunalanlar bu borçları kapatabilme imkanlarını araştırıyorlar. İş Bankası borç transferi kredisi ile müşterilerin kredi kartı borçları kapatılıyor.

Finans 29.09.2021 - 05:00 29.09.2021 - 05:00 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de vatandaşların kredi kartı kullanma alışkanlıklarında çok ciddi yükselişler kaydediliyor. Kredi kartı kullanımındaki artışlar aynı zamanda kredi kartı borçlusu olan vatandaşların sayısını da arttırıyor. Yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle vatandaşlar kredi kartı kullanmak zorunda kalıyorlar. Giderleri gelirlerini aşan vatandaşlar bir süre sonra ise ödenemeyen kredi kartı borçları ile baş başa kalıyorlar. 

KREDİ KARTI BORÇLARINI KAPATMA FIRSATI

Kredi kartı borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar yasal süreçler sonunda ise icra riskleri ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bunun için de kredi kartı borçları oldukça riskli bir duruma gelen vatandaşlar bu borçlardan nasıl kurtulabileceklerini araştırıyorlar. İş Bankası tarafından kredi kartı borçları için getirilen özel kredi imkanı ise bu konuda önemli bir fırsat oluyor. 

İş Bankası müşterilerine sunduğu özel kredi imkanına göre farklı bankalara olan kredi kartı borçları için borç transferi kredisi veriyor. Bu imkanı değerlendiren müşteriler diğer bankalara olan kredi kartı borçları için 36 aya kadar vadeli kredi kullanabiliyorlar. Bu şekilde kredi kartı borçlarının tamamı ödenerek yeni bir kredi hesabına bağlanılıyor. 

KREDİ KARTI LİMİTLERİ AÇILIYOR

Kredi kartı borçları için İş Bankası'ndan borç transferi kredisi kullanan müşteriler iki ayrı avantaj elde etmiş oluyorlar. Öncelikle ödenen kredi kartı borçları ile kredi kartlarındaki limitleri açabilen müşteriler kullanılmaz hale gelen kredi kartlarını yeniden tam limit ile kullanmaya başlayabiliyorlar. 

YÜKSEK FAİZLERDEN KURTULMA FIRSATI

Ayrıca borç transferi kredisi kullanan müşteriler kredi kartı borçlarını bir ihtiyaç kredisine bağlıyorlar. Bu şekilde 36 aya kadar vadelendirilmiş olan kredi kartı borçları küçük miktarlı taksitler halinde ödeniyor. Üstelik kredi kartlarının yüksek faizleri de devre dışı kalıyor. Bu şekilde müşterilerin kredi kartı borçları nedeniyle ceplerinden çıkması gereken tutarlar da azalıyor.

İŞ BANKASI BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ MALİYETLERİ

İş Bankası borç transferi kredisi kullanmak isteyen müşteriler ne kadar maliyetle karşılaşacaklarını merak ediyorlar. İş Bankası tarafından borç transferi kredisi kampanyası kapsamında müşteriye özel kredi faizi uygulanıyor. 36 aya kadar vade ile verilen bu kredinin kesin maliyeti ise kredi başvurusu sırasında belirleniyor. Ancak İş Bankası şu anda aylık yüzde 1,60 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veriyor. Borç transferi kredisinin de faizinin bu seviye civarında olduğu bildirildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@