Kredi kartı borçlarını ödeyemeyenlere üç adımda borçlarını tek taksite indirme yöntemi

Kredi kartı kullanımlarının artmış olmasından dolayı borç ödemelerinde sorun yaşayanların sayısı da yükseldi. Peki borçlarını ödeyemeyenler gelir ve giderlerini nasıl düzene sokabilirler?

Finans 14.04.2022 - 17:07 14.04.2022 - 17:07 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Yüksek enflasyon, online alışveriş seçenekleri ve benzeri nedenlerle kredi kartı kullanım oranları yeniden çok yüksek seviyelere ulaştı. Kredi kullanarak ihtiyaçlarını karşılayanlar ise düzenli ödeme yapmak zorundalar. Ancak birden fazla kredi kartı olanlar borçlarını ödeme noktasında büyük sorunlar yaşayabiliyorlar.

Kartlarına olan borçlarını aynı ödemekte zorlananlar için ise bazı yöntemler bulunuyor. Bu yöntemlerin uygulanması borçların düzene binmesine yardımcı oluyor. İşte kredi borçluları için o seçenekler. 

KREDİ KARTI BORCI OLANLARIN BORÇLARINI ÖDEMEK İÇİN TERCİH EDEBİLECEĞİ SEÇENEKLER

Birden fazla kredi kartı olanların yapmış oldukları ödeme tercihlerinin başında bir karttan alıp diğer karta yatırmak. Borcun dolaşımını sağlayan vatandaşlar yeni ihtiyaçları kapsamında alışveriş yapmaya devam ettiklerinden bir noktada tıkanıyorlar. Kartlarını kullanamaz ve borçlarını ödeyemez hale gelenler ise borç yapılandırma seçeneğini tercih edebilirler. 

Birinci Adım

İlk olaak vatandaşlar tüm kart borçlarını ve el borçlarını ne kadar olduğuna ilişkin gider tablosu oluşturmalı. Bunun yanında gelir düzeyine göre borcun ödenebileceği bir taksit miktarı belirlenmeli. 

İkinci Adım 

Bankaların kampanyalı kampanyasız kredi olanakları ile borçlar tek çatı altında toplanabilir. Aynı birden fazla bankaya ödeme yapmak zor olacağından kredi kullanımı ile tüm borçlar kapatılabilir ve ödemeler uzun vadeli olarak düşük taksitlerle ödenebilir. 

Üçüncü Adım

Kredi kartı yapılandırması yapılması durumunda ise kullanımların mümkün olduğunca tek kart üzerinden yapılması gerekiyor. Yapılandırma sonrası yeni borç çıkmazının oluşması daha ağır ekonomik sonuçlar doğurabilir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@