Kredi Kartı Borcu Olanlara Vakıfbank Pandemi Destek Paketi: 3 Ay Ödemesiz Dönemli 12 Taksit!

Pandemi nedeni ile ekonomik sorunlar artarken Vakıfbank kredi kartı borcu olan müşterilerine VakıfBank Worldcard ekstre erteleme imkanı sunacağını duyurdu.

Kredi Kartı Borcu Olanlara Vakıfbank Pandemi Destek Paketi: 3 Ay Ödemesiz Dönemli 12 Taksit!

VakıfBank Worldcard kredi kartı kullanan kişilere duyurulan kampanya kapsamında ödeme şartı olmadan Covid 19 Ekonomi Destek Paketi kapsamında, VakıfBank Worldcard borcu olanlara ektre erteleme kolaylığı sunulacağı ilan edildi.

Kredi kartı borcu olan kişilere yönelik olarak sunulan kampanya kapsamında ödeme şartı olmadan son döneme ait olan toplam kredi kartı esktre borcu için ya da ekstre toplam borç tutarından kalan borç bakiyesi için erteleme tarihinden itibaren hesaplanmak üzere aylık yüzde 1,64 faiz oranı ile 3 aya kadar erteleme imkanı sunuldu.

KREDİ KARTI BORCU ERTELEME VE TAKSİTLENDİRME DUYURUSU GELDİ!

Vakıfbank tarafından yapılan açıklamada Covid 19 Ekonomi Destek Paketi kapsamında banka tarafından kredi kartı borcu olan kişilere borç erteleme imkanı sunulacağı duyuruldu.

Kampanyadan yararlanmak isteyen kişilere asgari ödeme rakamı için ödeme yapmadan ya da asgari ödeme tutarını yatırdıktan sonra kalan toplam borç miktarı için yüzde 1,64 faiz oranı ile 3 aya kadar erteleme imkanı tanındı. Ekstre erteleme işleminden her bir kart için yılda en fazla 9 kez yararlanılmasına izin verilecek. Bir dönem ya da üzerinde gecikmeye düşen kişiler erteleme hizmetinden yararlanamayacaktır.

vakıfbank-ekstre-erteleme

KREDİ KARTI BORÇ ERTELEME BAŞVURUSU NASIL YAPILIR, VAKIFBANK WORLDCARD KREDİ KARTI SMS BORÇ ERTELEME NUMARASI KAÇ?

Vakıfbank kredi kartı borç erteleme işlemini Vakıfbank şubeleri, Mobil Bankacılık, İnternet Bankacılığı, Vakıfbank çağrı merkezi numarası olan 08502220724 numarasından ya da SMS ile yapma imkanı sunulmaktadır.

SMS ile kredi kartı borç erteleme işlemi için cep telefonuzunun kısa mesaj bölümüne giriş yaptıktan sonra büyük harflerle ERTELE yazdıktan sonra borç ertelemesi yapmak istediğiniz kredi kartı numarasının son 6 rakamını, yine bir boşluk bırakarak istediğiniz taksit sayısını ekleyerek oluşturduğunuz kısa mesajı 5724 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır.

Ancak söz konusu erteleme ve taksitlendirme işlemlerinden nakit avans borcu bulunan kişiler bu tutarlar için yararlanamamaktadır. Aynı gün içerisinde yapılan başvurular iptal edilebilirken ertesi günden itibaren geçerli olmak üzere işlem iptali yapılamamaktadır. Kredi kartı borcu olan kişilere büyük kolaylık sağlayan hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin bu kriterleri yerine getirmesi yeterli olacaktır.

SONRAKİ HABER