Kredi Kartı Borcunu Ödeyemeyenler Yüzde 14 Arttı! Borç Batağından Nasıl Kurtulunur?

Kredi kartı borcundan yasal takip altına girenlerin sayısı arttı. Peki, borç batağından kurtulmanın yolları nelerdir, kredi kartı borcu ödenmezse ne olur?

EMLAK HABERLERİ 29.05.2019 - 22:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Kredi kartı borcundan yasal takip altına girenlerin sayısı arttı. Peki, borç batağından kurtulmanın yolları nelerdir, kredi kartı borcu ödenmezse ne olur?

Kredi kartı borcunu ödeyemeyen kişi sayısı rekor oranda arttı.Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamaya göre bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı 2019 yılı Ocak-Mart döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14 oranında artarak 253 bin kişi olarak belirlendi. Kredi Kartı Borcunu Ödeyemeyenler Ne Yapmalı?Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyorsanız ilk yapmanız gereken kesinlikle kredi kartı borcunuz bitene kadar kartınızı kullanmaya ara vermenizdir. Özellikle de kredi kartı asgari ödeme tutarı yatıran kişilerin yapmış oldukları en büyük hata borçlarının tamamını kapatmamasına rağmen kredi kartından harcamaya devam etmeleridir. Bu nedenle kredi kartı borcu sürekli artar ve bir süre sonra ödenemez hale gelir. Kredi Kartı Borcunu Ödemezsen Ne Olur?Kredi kartı borcunu ödeyemeyenlere uygulanan en ağır yaptırım kara listeye girmeleridir. Kara listeye giren kişilerin bankalardan bir daha kredi kullanmalarına izin verilmediği için bir daha kara liste affı çıksa dahi bankadan kredi kullanmaları mümkün olmamaktadır. Özellikle de kredi kartından dolayı yasal takip altına giren kişiler bu nedenle son derece dikkatli olmalı, gerekirse kara listeye girmemek için kredi kartı borcunu yapılandırma başvurusu yapılmalıdır. Kredi Kartı Borcundan Nasıl Kurtulunur?Kredi kartı borcundan kurtulmak için yapılabilecek en etkili çözüm kesinlikle kredi kartı yapılandırma başvurusunda bulunmaktır. Kredi kartı yapılandırma faizi uygulanarak yapılan başvurularda banka borcu belirli bir faiz karşılığında yeniden hesaplayarak taksitlendirmektedir. Hesaplanan bu taksit kredi kartı kesildiği anda ekstreye yansıtıldığı için taksitlendirilen borç bitene kadar harcamalara çok dikkat edilmelidir. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@