Kredi Kartı İle Doğalgaz Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kredi kartıyla doğalgaz faturası ödemek zamandan tasarruf sağlaması açısından pek çok kişi tarafından tercih edilen bir yoldur. Kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme işlemi çeşitli kanallardan yapılabilir. Bu haberimizde sizlere Kredi kartıyla doğalgaz faturası ödeme konusunda en detaylı ve resmi bilgileri paylaşacağız.

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR 04.02.2020 - 16:26 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Kredi kartıyla doğalgaz faturası ödemek zamandan tasarruf sağlaması açısından pek çok kişi tarafından tercih edilen bir yoldur. Kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme işlemi çeşitli kanallardan yapılabilir. Bu haberimizde sizlere Kredi kartıyla doğalgaz faturası ödeme konusunda en detaylı ve resmi bilgileri paylaşacağız.

Kredi kartıyla doğalgaz faturası ödemek zamandan tasarruf sağlaması açısından pek çok kişi tarafından tercih edilen bir yoldur. Kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme işlemi çeşitli kanallardan yapılabilir.İlgili Firmanın İnternet Sitesinden Kredi Kartı İle Doğalgaz Faturası ÖdemeKredi kartıyla doğalgaz faturası ödeme için müracaat edilebilecek yollardan bir tanesi doğalgaz sağlayıcısı firmanın resmi internet sitesi üzerinden ödeme yapmaktır.Bu amaçla izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:
  • Öncelikle ilgili resmi web sitesine giriş yapılır.

  • Daha sonra firma tarafından istenen bilgiler sisteme girilmelidir. Bu bilgiler genellikle doğalgaz abone numarası ve/veya TC kimlik numarasıdır.

  • Bu bilgilerin girişi ile doğalgaz abonesi, doğalgaz fatura borcunun tutarını sorgulayabilir.

  • Sorgulama işleminden sonra, ekranda görüntülenen en son faturaya ait borç tutarı ve/veya geçmiş dönem borçlarının hepsinin ödemesi yapılabilir.

  • Kredi kartı ile doğalgaz fatura ödeme işlemi için ilgili web sitesinden ‘’Fatura Ödeme’’ seçeneği üzerine tıklanır.

  • En son olarak ekranda istenen yerlere, kredi kartı bilgilerinin girişi yapılır ve ödeme işlemi sonuçlandırılır.Doğalgaz Yetkili GişesindenKredi Kartı İle Doğalgaz Faturası ÖdemeKredi kartı ile doğalgaz ödemesi için başvurulabilecek bir başka seçenek de doğalgaz alınan firmanın ödeme almakla yetkili bayisine gidilerek ödeme yapılmasıdır.  Bu amaçla izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:
  • Öncelikle ödeme yapmak isteyen vatandaş, tercih ettiği herhangi bir ödeme noktasına gitmelidir.

  • Bu amaçla yetkili bayide görevli personele sayaç sahibine ait TC kimlik numarası bilgisi ya da ödemesi yapılmak istenen doğalgaz sayacının abone numarası bildirilir.

  • Her iki yöntemde de görevli kişi ödeme yapmak isteyen vatandaşa ait günlük borcunu ve eğer varsa geçmişe ait borcunu bildirir.

  • Bu aşamadan sonra, başvuru sahibi kredi kartını kullanarak, doğalgaz fatura borcunu öder.

Otomatik Ödeme Talimatı İle Kredi Kartı İle Doğalgaz Faturası ÖdemeKredi kartıyla fatura ödeme işlemi yapmak için doğalgaz firması ile anlaşması bulunan bankaya otomatik ödeme talimatı da verilebilir. Bu amaçla ödeme yapmak isteyen vatandaş kredi kartının bağlı olduğu bankaya gider ve doğalgaz faturasına ait bilgileri vererek her ay düzenli ödeme yapılmasını talep eder. Böylece verilen otomatik ödeme talimatı doğrultusunda banka doğalgaz abonesinin kredi kartı üzerinden, her ay düzenli olarak faturasını öder. Daha sonra kredi kartı ödeme tarihi geldiğinde kart sahibi bu borcu bankaya ödemek zorundadır.Bu yöntemde bankalar kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme işlemi yaptıkları için kart sahibinden herhangi bir işlem ücreti kesmezler.Anlaşmalı BankadanKredi Kartı İle Doğalgaz Faturası ÖdemeKredi kartı ile doğalgaz faturası ödenmesi için doğalgaz şirketiyle anlaşmalı bankalar üzerinden ödeme yapılabilir. Bu amaçla anlaşmalı bankaların internet şubeleri, mobil şubeleri ya da ATM’leri kullanılabilir. İnternet şubesi üzerinden ödeme yapılması için öncelikle ödeme yapmak isteyen banka müşterisi, kendi TC kimlik numarası ve internet bankacılığı şifresi ile internet şubesine giriş yapar daha sonra sitedeki komutları takip ederek kredi kartı ile doğalgaz fatura ödeme işlemini tamamlar.Mobil şube üzerinde işlem yapılacak ise internet bankacılığında takip edilen basamaklar aynen uygulanır. İlgili bankanın ATM’si üzerinden ödeme yapılması için de bankamatik menüsünde bulunan fatura ödeme seçeneği seçilerek konu ile ilgili yönlendirmeler uyarınca ödeme yapılır.Kredi Kartı İle Doğalgaz Fatura Ödeme GüvenliğiKredi kartıyla doğalgaz faturası ödendikten sonra herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için ödeme yapılan kanaldan, ödeme yapıldığına dair dekont ya da makbuz gibi belgelerin alınmasında yarar vardır. Fakat genel olarak kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme işlemi oldukça güvenlidir


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@