Kredi Kartı İle Medaş Fatura Ödeme Nasıl Yapılır? Anlaşmalı Bankalar Listesi

​​​​​​​Kredi kartıyla Medaş faturası ödemesinde kullanıcılar daha çok online ödeme yapmayı tercih ediyor.

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR 17.12.2019 - 23:31 15.07.2021 - 16:31 Emlak 365

Kredi kartıyla Medaş faturası ödemesinde kullanıcılar daha çok online ödeme yapmayı tercih ediyor. Kredi kartı ile Medaş fatura ödeme işlemi için anlaşmalı bankaların internet şubeleri ve mobil şubeleri kullanılıyor. Bu haberimizde Medaş Fatura Ödeme yollarını ve Anlaşmalı Bankalar Listesini vereceğiz.

Kredi kartıyla Medaş faturası ödemesinde kullanıcılar daha çok online ödeme yapmayı tercih ediyor. Kredi kartı ile Medaş fatura ödeme işlemi için anlaşmalı bankaların internet şubeleri ve mobil şubeleri kullanılıyor. Bu işlem için öncelikle Medaş resmi internet sitesinden fatura sorgulama yapılabilir.

Medaş Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Fatura Sorgulama

Medaş web sitesinden  Medaş faturası sorgulaması için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır.

Fatura sorgulaması yapmak isteyen abone öncelikle Medaş resmi internet sayfasına girmelidir.

Siteye girildikten sonra sol köşede bulunan ‘’Fatura Sorgulama’’ yazısına tıklanır.

Bu aşamadan sonra site tarafından istenen  ‘’Tesisat Numarası’’ girilir. ‘’Tesisat Numarası’’ faturada yazmaktadır. Bazı faturalarda tesisat numarası yerine ‘’Tutanak numarası’’ yazabilir. Böyle hallerde ilgili bölüme tutanak numarası yazılmalıdır.

Daha sonra da site tarafından belirtilen fatura borcu Medaş ile anlaşmalı banka internet şubesi üzerinden ve kredi kartı ile Medaş fatura ödeme işlemi tamamlanır.

Kredi Kartı İle Medaş Elektrik Fatura Ödeme ve Taksit Yapılması

Medaş elektrik faturası kredi kartıyla ödenirken daha önceki dönemlere de ait olmak üzere yüklü borçlar var ise borçların tamamı taksitlendirilebilir. Bu işlem için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

İlk önce ödeme yapmak için ilgili bankanın internet şubesine sitesine girilir.

Siteye girildikten sonra banak internet şubesindeki fatura ödemeleri ile ilgili yönlendirmeler takip edilerek, Medaş’a olan borcun tamamı tek çekimde ödenir.

Daha sonra ödeme yapan abone kredi kartı ile ödeme yapılan bankaya ulaşır ve ödenen tutarı bankaya taksitle ödemek istediğini bildirir.   

Banka kredi kartı sahibi ile yapılan görüşmeden sonra, bahse konu borca uygun taksitler halinde ödenmesi için vade uygular.

Bu işlemin avantajı kredi kartı ile Medaş’a toplam borcun tamamı ödenerek elektrik kesilmesi mağduriyeti önlenmesi ve bankaya ödenecek borca da vade uygulanması ile ödemenin aylıklara bölünerek daha rahat ödenebilmesidir.

Kredi kartı İle Medaş Fatura Ödeme Alan Anlaşmalı Bankalar

Medaş ile anlaşması olan ve kredi kartıyla ödeme kabul eden bankalar şunlardır:

-Türkiye İş Bankası,

-Şekerbank,

-Yapı ve Kredi Bankası,

-Akbank,

-Halk bankası A.Ş.,

-Ziraat Bankasıdır.

Faturamatik ödeme noktaları

Bankalar üzerinden yapılan fatura ödemesi bankaların internet şubesinden ya da banka şubesinden kredi kartı ile yapılabilir.

Kredi Kartı İle Medaş Fatura Ödeme ve Otomatik Ödeme Talimatı

Kredi kartı ile otomatik ödeme kabul eden bankalar Akbank ve Ziraat Bankasıdır.

Bu yöntemde tüketiciler banka şubesine giderek ya da internet şubeleri üzerinden online yöntemle otomatik ödeme talimatı veririler. Böylece fatura ödeme günü geldiğinde kredi kartı ile Medaş fatura ödeme işlemi tam zamanında yapılır. Aboneler hem bu işlem için ekstra bir zaman ayırmak zorunda kalmazlar, hem de elektrik kesintisi gibi bir mağduriyet yaşamazlar.

Otomatik ödeme talimatı verilmesi için ilgili sayacın tesisat numarası bilinmelidir. Medaş elektrik tarafından aboneye yollanan faturada tesisat numarası faturanın ön yüzünde görülür.  

Medaş Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Yapılabilecek İşlemler

Medaş web sitesi üzerinden aboneler çeşitli işlemler gerçekleştirebiliyor. Bu işlemler şunlardır:

-Borç sorgulama,

-Fatura itirazı,

-Kaçak elektrik kullanımı ihbarı,

-İstek ve önerilerin bildirilmesi,

-İşletme müdürlükleri adresi,

-Elektrik kesintisi,

-Abonelik işlemleri

-İletişim numaraları

-Vezne adresleridir.

Aboneler herhangi bir problem yaşamaları halinde Medaş çağrı merkezini 444 8 186 numaralı telefon üzerinden arayarak bilgi alabilir.

Kredi kartı ile Medaş fatura ödeme işlemi geciktirildiği için elektrik kesintisi yapıldığı hallerde, fatura tutarına hem gecikme zammı, hem de elektrik açma kapama ücretleri eklenir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@