Kredi Kartı İle Su Faturası Ödeme Nasıl Yapılır? Taksit Yapılır Mı?

Su faturası internet üzerinden kredi kartı ile ödenebilir. Kredi kartı ile su faturası ödeme işlemi için su alınan belediyenin web sayfası ya da anlaşmalı bankaların internet şubeleri kullanılabilir. Kredi kartı ile su faturası ödeme konusunda uygulanabilecek en güvenli yöntemler haberimizdedir.

Önemli Başlıklar 20.12.2019 - 08:40 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Su faturası internet üzerinden kredi kartı ile ödenebilir. Kredi kartı ile su faturası ödeme işlemi için su alınan belediyenin web sayfası ya da anlaşmalı bankaların internet şubeleri kullanılabilir. Kredi kartı ile su faturası ödeme konusunda uygulanabilecek en güvenli yöntemler haberimizdedir.

Su faturası internet üzerinden kredi kartı ile ödenebilir. Kredi kartı ile su faturası ödeme işlemi için su alınan belediyenin web sayfası ya da anlaşmalı bankaların internet şubeleri kullanılabilir.Kredi Kartı İle Su Faturası Ödeme İçin İstenen BilgiKredi kartıyla su faturasının ödenebilmesi için ‘’Abone Numarası’’ bilinmelidir. Abone numarası bazı yerlerde ‘’sözleşme numarası’’ ya da ‘’mukavele numarası’’ olarak da adlandırılıyor.Su faturası incelendiğinde, abone numarasının faturanın ön yüzünde yazılı olduğu görülür. Bazı faturalarda abone numarası yerine, sözleşme numarası da yazılmış olabilir.Kredi Kartı İle Su Faturası Ödeme İle İlgili BilgilerKredi kartıyla su faturası ödemesinde her belediyenin ve her kurumun farklı uygulamaları olabilir. Genel olarak her yerde aynı şekilde yapılan uygulamalar şunlardır:
  • Bankalar su faturası ödemesi internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden yapıldığında, fatura bedeline ilaveten ödeme yapan kişiden işlem ücreti tahsil ederler.

  • Banka tarafından kredi kartı ile su faturası ödeme işleminde kesilen işlem ücreti her banka için değişse de, alınan işlem ücreti genel olarak ödenen faturanın % 1 ila % 2.50’i arasındadır.

  • Kredi kartı ile yapılacak su faturası ödemesi için otomatik ödeme talimatı verilirse, bankalar ödeme yapan aboneden işlem ücreti kesmezler.Kredi Kartı İle Su Faturası Ödeme Sırasında Bazı Bankaların İşlem ÜcretleriKredi kartıyla su faturası ödemesinde bazı bankaların komisyon bedeli şunlardır:
  • Kredi kartı ile su faturası ödendiğinde Akbank’ın aldığı komisyon tutarı 1 TL’dir.

  • Kredi kartıyla su faturası ödemesinde Garanti BBVA’nın aldığı komisyon tutarı 2 TL’dir.

  • Kredi kartı ile su faturası ödendiğinde QNB Finansbank’ın aldığı komisyon tutarı 5.50 TL’dir.

  • Kredi kartı ile su faturası ödendiğinde İş Bankası’nın aldığı komisyon tutarı 2.25 TL’dir.

  • Kredi kartı ile su faturası ödendiğinde Denizbank’ın aldığı komisyon tutarı minimum 0.50 TL maksimum 5 TL’dir.

  • Kredi kartı ile su faturası ödendiğinde Yapı Kredi Bankası’nın aldığı komisyon tutarı minimum 2 TL maksimum 2.50 TL’dir.Kredi Kartı ile Su Faturasını Taksitli ÖdemeKredi kartıyla su faturası ödemenin bir başka yararı da taksitle ödeme yapılabilmesidir. Bu işlem için öncelikle su faturası ve eğer var ise geçmiş borçların tamamı ilgili bankanın kredi kartı ile ödenir. Daha sonra kredi kartı kullanılan banka ile görüşülür. Bankalar kredi kartı ile ödenen tutarı 6 aya kadar taksitlendirilebilir. Böylece aboneler hem borçlarının tamamını ödemiş olurlar, hem de toplam borç taksitlere bölünmüş olduğu için ödeme sırasında sıkıntı çekilmez.Bankaya Otomatik Ödeme Talimatı Vererek Kredi Kartı İle Su Faturası Ödeme  Kredi kartı ile su faturası ödemenin bir başka yolu da anlaşmalı bankaya otomatik ödeme talimatı verilmesidir. Otomatik ödeme talimatı vermek son derece kolaydır. Banka şubesine gidilerek, internet bankacılığı üzerinden ya da mobil şube üzerinden otomatik ödeme talimatı verilebilir. Böylece su faturaları zamanı gelince kredi kartı ile ödenir. Gecikme problemi yaşanmayacağı için, aboneler su kesintisi nedeni ile mağduriyet yaşamazlar. Kredi kartı son ödeme tarihi geldiğinde, kart sahibi ödenen su faturası tutarını bankaya ödemekle yükümlüdür.Su faturası ödenebilen bir başka resmi kurum da PTT şubeleridir. Fakat PTT şubeleri kredi kartı ile ödeme kabul etmezler. PTT şubeleri sadece nakit ödeme kabul etmektedir.Kredi kartı ile su faturası ödeme konusunda uygulanabilecek en güvenli yöntemler bunlardır. Kredi kartı ile fatura ödemesi yapıldığında, ödeme internet üzerinden yapıldığı takdirde e-dekont alınmasında yarar vardır.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@