Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! Son Gün 31 Aralık 2018

Bankaların kredi kartı kullanıcılarına sundukları hizmetlerden biri de chip para, bonus para ya da para puan olarak isimlendirilen puanlar oluyor.

EKONOMİ 24.12.2018 - 13:56 15.07.2021 - 00:18 SERHATMEDYA

Bankaların kredi kartı kullanıcılarına sundukları hizmetlerden biri de chip para, bonus para ya da para puan olarak isimlendirilen puanlar oluyor.

Kredi kartı kullanan kişileri kendi bankalarına çekmek amacı ile başlatılan para puan uygulaması kapsamında bilindiği üzere yapılan her alışverişten belirli oranda puan kazanılıyor. Kazanılan bu puanlar kayıt altına alınarak alışveriş esnasında paraya çevriliyor ve vatandaşa bedava alışveriş imkanı sunuluyor. Her banka değişen oranlarda puan yüklemesi yapıyor. Para Puanların Son Kullanma Tarihi 31 Aralık 2018Konu hakkında açıklamada bulunan Tüketici Başvuru Merkezi Derneği Genel Başkanı Av. İbrahim Güllü kredi kartı kullanan kişileri uyararak kartlarında bulunan para puanlar bulunuyorsa bu puanları harcamaları konusunda uyardı. "Market, akaryakıt istasyonu, giyim ve ayakkabı mağazası, alışveriş merkezleri gibi işletmelerin müşteri portföyü ve sadık müşteri kitlesi oluşturmak, müşterileri alışverişe teşvik etmek için kendilerinden yapılan alışverişlerde para yerine geçen puanlar veriyor ve karta yükleniyor.Yıl içinde yapılan alışverişlerde indirim uygulanırken aynı zamanda da para yerine geçen puanlarda kartta birikiyor. Firmalar genel uygulama olarak yıl sonu itibariyle kullanılmayan para/puanları sıfırlıyorlar. Tüketiciler, yıl içinde elde ettiği puanları kullanmadığı takdirde birikimlerini kaybedecekler.Ekonomik olarak sıkıntılı günler geçirdiğimiz de dikkate alındığında, hem piyasanın hareketlenmesi, hem de tüketicinin ihtiyaçlarını temin etmesi açısından göz ardı edilecek bir durum değildir. Tüketici bilinçli olmalı ve mutlaka kullandığı tüm sakat kartlarındaki puanları son güne bırakmadan ihtiyaçları doğrultusunda kullanmalıdır. Unutulmamalıdır ki kullanılmayan para puanlar, işletmecinin cebinde kalacaktır.Tüketiciyi düşünen firmaların tüketiciyi SMS ve e-posta gibi yöntemlerle uyarmaları, ekstrelerde ise yılbaşından önceki son ekstrede dikkat çekici olarak gösterilmesi gerekir" diyerek vatandaşları bu puanları 31 Aralık 2018 tarihine kadar kullanmaları yönünde uyardı. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@