Kredi Kartı Olan Herkese Bankalardan Faizsiz Nakit Para Desteği!

Cebinde kredi kartı olan herkese bankalardan faizsiz borç para müjdesi geldi! Sıfır faiz imkanı ile borç para veren bankalar hangileri, kredi kartından faizsiz para nasıl çekilir?

Finans 23.09.2021 - 11:29 23.09.2021 - 11:30 Gülcan Özer

Kredi kartı olan herkese bankalardan faizsiz borç paramüjdesi geldi. Cebinde kredi kartı olan herkese istisnasız sunulan faizsiz kredi imkanından ne yazık ki pek çok kişi bihaber olduğu için yararlanmıyor. Sıfır faiz imkanı ile borç para almak isteyen kişilerin kullanıma açık  ve limiti uygun olan bir kredi kartına sahip olmaları yeterli oluyor. 

Pandemi döneminde pek çok kişi hastalık kapma endişesi ile online alışverişe yönelirken yine temassız ödeme özelliği de kredi kartı kullanımının katlanarak artmasına neden olmuştu. Yine kredi kartına taksit imkanı sunulması da kart kullanım miktarını arttıran  bir diğer önemli etken olarak öne çıkmıştı. 

FAİZSİZ BORÇ PARA! KREDİ KARTI OLANLARA SIFIR FAİZLİ NAKİT ÇEKME İMKANI

Artan kredi kartı kullanımı bankaların da iştahını kabartırken bankaların faizsiz nakit avans kampanyaları da arttı. Doğru kullanıldığında büyük bir mali destek sağlayan kredi kartları en çok asgari ödeme rakamı ödendiğinde tuzağa dönüşüyor. 

Sürekli olarak asgari ödeme rakamı yatırılan kredi kartları bir süre sonra ne yazık ki borcun içinden çıkılmaz bir hale dönüşmesine neden oluyor. Türkiye Bankalar Birliği TBB tarafından yapılan açıklama ile çoğu kişinin farkında dahi olmadığı  bir faizsiz kredi imkanı sunulduğu ilan edildi. 

faizsiz kredi imkanı

Yapılan açıklamada "Kredi kartları, işlem tarihinden sonra borcun ödenmesi için 10 ile 40 gün arasında bir vadeyi faizsiz olarak kart hamiline sunar. Başka bir ifade ile faizsiz kredi imkânı sağlanır" denilerek 40 güne kadar faizsiz kredi imkanı bulunduğu duyuruldu.

kredi-kartı-avantajları

KREDİ KARTI KULLANMANIN AVANTAJLARI NELER?

Cebimizde taşıdığımız kredi kartları başta faizsiz kredi ve  borç para kullanma imkanının  yanı sıra aslında bizlere çok sayıda avantaj sağlıyor. Cebinizde yüksek tutarda nakit para taşıma derdine son veren kredi kartları harcama takibini kolaylaştırmaktadır. 

Harcamaları takibi kolaylaştırır. Yine kredi kartı pek çok sektörde senetsiz taksit yapma imkanı sağlarken nakit ödeme yapmak yerine bütçenize taksitle kolay ödeme imkanı sağlar. O an için elinizde nakit para olmasa dahi harcama yapmanıza olanak sağlarken bütçenizi daha iyi yönetmenizi destekler. Kredi kartı bilinçli kullanıldığı takdirde hayatınızı kolaylaştırır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@