Kredi Maliyetlerinde Son Durum! İş Bankası, Akbank, Garanti BBVA, İNG Bank 20 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hesaplamaları!

İhtiyaç kredisi kullanmak için uygun maliyet arayanlar faiz araştırmalarına devam ediyorlar. İş Bankası, Akbank, İNG Bank ve Garanti BBVA yüzde kaç faizle ihtiyaç kredisi veriyorlar?

Finans 12.02.2022 - 20:40 12.02.2022 - 20:40 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yaşanan nakit sıkışıklıklarından dolayı vatandaşlar oldukça zor bir süreçten geçiyorlar. Bütçelerde meydana gelen açıkların ek kaynaklarla kapatılması şart haline gelince ihtiyaç kredilerine dari yönelişler hız kazandı. Bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarının maliyetlerini inceleyen vatandaşlar kendilerine en uygun gelen bankadan ihtiyaç kredisi kullanıyorlar. Bankaların kredi kampanyalarını mercek altına alan vatandaşlar bütçelerini bu şekilde düzeltme yolunu tercih ediyorlar.

BANKALARDAN İHTİYAÇ KREDİSİ HANGİ ŞARTLARDA KULLANILIR?

Bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler kendilerine sunulan imkanları sonuna kadar kullanmak istiyorlar. Bankalar 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredilerini 36 aya kadar vadelendirerek müşterilerden cüzi seviyelerde aylık kredi taksiti istiyorlar. Bu şekilde müşteriler çektikleri ihtiyaç kredilerini taksit taksit ödüyorlar. Ayrıca bu kredilerin geri ödemeleri için bankalar tarafından müşterilere özel imkanlar da tanınıyor. Bu özel imkanları değerlendiren müşteriler hem ihtiyaç kredisi çekip bütçleerini toparlayabiliyorlar hem de avantajlı çıkabiliyorlar.

İŞ BANKASI 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

İş Bankası'nda ihtiyaç krediswi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,20 faiz uygulanıyor. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya her ay 868 TL kredi taksiti öderler. Bu şartlarda çekilen bir ihtiyaç kredisinin toplam maliyetinin ise 31.335 TL olduğu bildirildi.

iş bankası garanti kredisi hesaplama 20 bin tl

GARANTİ BBVA 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Garanti BBVA'dan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,54 oranında faiz uygulandığı bildirildi. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanılması halinde müşteriler bankaya vade süresince her ay 939 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. 36 ay boyunca devam edecek olan bu ödemelerin toplam maliyetinin ise 33.915 TL olduğu belirtildi.

AKBANK 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

akbank ihtiyça kredisi hesaplama 20 bin tl

Akbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak için başvuru yapan müşteriler aylık yüzde 2.12 oranında kredi faizi ile karşılaşıyorlar. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanılması halinde müşteriler bankaya her ay 855 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 30.878 TL oluyor.

ING BANK 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ing ihtiyaç kredisi hesaplama 20 bin tl

ING Bank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,79 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çekilirse müşteriler bankaya her ay 803 TL taksit ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 29.027 TL oluyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@