Kredi Notu Yükseltme Teknikleri! Kısa Sürede Nasıl Yükseltilir, Hızlı Yükseltme Yolları Hilesi Var Mı?

Bankaların kredi notuna göre faiz oranı belirlemeye başlaması Findeks not ortalaması puanını daha da önemli hale getirdi.

GÜNDEM 17.10.2019 - 23:30 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Bankaların kredi notuna göre faiz oranı belirlemeye başlaması Findeks not ortalaması puanını daha da önemli hale getirdi. Hem daha kolay kredi çekmek hem de düşük faiz oranları ile kredi kullanmak isteyenlerin mutlaka yüksek not ortalaması tutturması gerekiyor. Peki, Findeks kredi notu nasıl yükseltilir, kredi notu kısa sürede nasıl yükseltilir, hızlı kredi notu yükseltme teknikleri ve taktikleri nelerdir?

Bankalardan kredi çekmek isteyen kişilerin kolay kredi onayı almasını sağlaması açısından büyük önem taşıyan kredi notu ortalaması artık kredi faiz oranı için de belirleyici bir konumda bulunuyor. Kredi notuna göre faiz oranı belirleyen bankalar kredi notu yüksek kişilere düşük faiz oranı verirken kredi notu düşük olan kişiler için hem faiz oranları yükseliyor hem de kredi onayı almak zorlaşıyor. Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?Kredi notunu hesaplamak için kullanabileceğiniz farklı pek çok yöntem bulunuyor. Kredi notu öğrenme işlemi Findeks internet sitesi, bankaların internet şubeleri ve cep telefonu SMS yöntemi ile yapılabiliyor. Yine banka şubeleri üzerinden de kimlik belgesi ile şahsen başvuruda bulunarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi Notu Yükseltme Teknikleri Nelerdir?Kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli nokta bankalara olan ödemelerini kesinlikle düzenli olarak gerçekleştirmektir. Yaşanan gecikme nedeni ile kredi notu düşerken yasal takibe girilmesi durumunda ise kara listeye girdiği için kişinin bir daha kredi çekmesine izin verilmemektedir. Kredi notunu yükseltmek için;Bankalardan düzenli olarak kredi kullanın ve kredi ödemelerini mutlaka düzenli olarak yapın. Bankaya olan ödemelerinizde asla gecikmeye düşmeyin. 1 gün dahi olsa kredi kartı ve kredi ödemelerinizde son ödeme tarihini geciktirmeyin. Kimseye kefil olmayın. Bankalardan gereksiz yere kredi çekmemeye çalışın, olan kredili borçlarınızı kapatın. Maaşınızı bankadan alın, tüm ödemelerinizi banka üzerinden yapın. İşlem sayınızı arttırın. Banka hesabınıza ara ara para yatırın ve çekin. Düzenli olarak para yatırıp çekme işlemi yapın. Kredi kartınızın limitini doldurmaya ve mutlaka son ödeme tarihine kadar tüm borcu ödemeye çalışın. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@