Kredi Sicil Affı 2019 Yılı Sona Ermeden TBMM'ye Gelir Mi?

Bankaların kredi faiz oranlarına dair müjdeleri bir bir gelirken bu imkanlardan yararlanmak isteyip yararlanamayan çok sayıda vatandaş bulunuyor.

GÜNDEM 18.11.2019 - 15:35 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Bankaların kredi faiz oranlarına dair müjdeleri bir bir gelirken bu imkanlardan yararlanmak isteyip yararlanamayan çok sayıda vatandaş bulunuyor. Kredi sicil affı bekleyen vatandaşların taleplerini sizlerle paylaşıyoruz.

Son dönemlerde banka kredi faiz oranlarında yaşanan indirim vatandaşları memnun etmeye başladı. Bu kapsamda hem konut kredisi faiz oranlarında hemde ihtiyaç kredisi faiz oranlarında önemli indirimler yapıldı. Söz konusu indirimler ile ihtiyaç kredisinde faiz oranları yüzde 0.99 seviyesine gerilerken konut kredisinde faiz oranları 0.98' a düştü. Anlaşmalı konut projelerinde yada bankalar tarafından talep edilen şartların durumunda ise bu oranlar daha da düşüyor. KREDİ SİCİL AFFI GELECEK Mİ?Kredi faiz oranlarında yaşanan bu gelişmelerin ardından bankalardan kredi çekmek isteyen ancak kara listede oldukları için kredi çekemeyen vatandaşlar sicil affı beklentisi içerisindeler. En son 2017 yılında çıkarılan kredi sicil affı ile vatandaşların borçlarını ödemeleri veya yapılandırmaları kapsamında kreni notları sıfırlandı ve kara listeden çıkarıldılar. Yeni kredi kampanyaları öncesinde ise söz konusu affın yeniden çıkarılmasını bekliyorlar. Bakan Pekcan Açıklamakredi sicil affına dair uzun süreden sonra AK Parti'den bir açıklama geldi Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından dile getirilen kredi sicil affı konuşmasında, ilgili bakanlıklarla görüşülebileceği ve söz konusu düzenlemenin gündemde getirilebileceği ifade edildi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@