Kredi Taksitlerini Yarı Yarıya Düşüren Formül! Bu Bankalar Borç Transferi Kredisi Veriyorlar!

Nakit akışlarında sorun yaşayan vatandaşlar bankaların borç transferi kredileri ile ayakta durmaya çalışıyorlar. Hangi banka ne kadar maliyetle borç transferi kredisi veriyor?

Kredi Taksitlerini Yarı Yarıya Düşüren Formül! Bu Bankalar Borç Transferi Kredisi Veriyorlar!

Türkiye'de yaşanan ekonomik darboğaz bazı vatandaşları oldukça etkilemeye devam ediyor. Daha önceden varolan borçlarını kriz ortamında çeviremeyen vatandaşları en çok da geçmiş dönemlerde kullandıkları kredilerin taksitleri zorluyor. Bu kredilerin taksitleri ödeyemez ve bütçelerini bundan dolayı çeviremez hale gelen vatandaşlar bir ara çözüm yolu arayışı içerisine girdiler. Bankalar tarafından tanınan bir imnkan olan borç transferi kredisi ise bu konuda borçlu vatandaşları adeta ipten alıyor. Bu kredi imkanını değerlendiren vatandaşlar zor ekonomik ortamda nefes alacak bir rahatlığa erişebiliyorlar.

KREDİ BORÇLARI ÖDENMEZSE NE OLUR?

Vatandaşların bankalardan kullandıkları kredilerin borçlarının ödenmemesi pek hoş olmayan hukuki sonuçlar doğrutabiliyor. Öncelikle kredi borcunun ödenmemesi büyük maddi kayıpları getiriyor. Bankalar kredi borçlusu müşterileri hakkında haklı gerekçelerle yasal takip başlatıyorlar. Bu yasal takibin neticesinde mevcut borcun tamamı bir anda yüksek bir faiz uygulanarak ödenmesi istenebiliyor. Buna bir de avukatlık ücreti ile icra masrafları da eklenince mevcut borç iki katından fazla bir seviyeye çıkabiliyor. Bununla da kalınmıyor kredi borçları için yasal takibe giren vatandaşlar bankacılık sektöründe kilitleniyorlar ve herhangi bir şekilde kredi ve kredi kartı imkanından yararlanamıyorlar.

BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KAMPANYALARI BORÇLULARI İPTEN ALIYOR

Bazı bankalar aksamaya başlayan ve henüz yasal takibe düşmemiş kredi borçlarına yönelik borç transferi kredisi imkanını müşterilerine sağlıyorlar. Bu bankalar müşterilerinin diğer bankalara olan kredi borçlarını transfer ederek sıfırdan bir kredi hesabı açıyorlar. Bu şekilde müşteriler borç transferi kredisi imkanını kullanıp sorun olan kredi borçlarını sorunsuz bir şekle taşıyabiliyorlar. Ancak bu kredisi az sayıda banka müşterilerine veriyor.

KREDİ TAKSİTLERİ YARI YARIYA DÜŞEBİLİYOR

Borç transferi kredisi bir anlamda da kredi borçlarının yapılandırılması anlamına geliyor. Kredi borçlarının yüksekliğinden yakınan vatandaşlar için bu durum avantaj dahi olabiliyor. Örneğin aylık 1.000 TL taksiti olan 36 ay vadeli bir ihtiyaç kredisi borcunu 15 ay ödeyen vatandaş kalan borcu borç transferi kredisi kapsamına aldırırsa yeniden 36 ay vade imkanından yararlanabiliyor. Bu şekilde o vatandaşın ödemesi gereken aylık taksit tutarı neredeyse yarı yarıya düşebiliyor.

YAPI KREDİ BANKASI BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KAMPANYASI

Yapı kredi Bankası tarafından müşterilere sağlanan borç transferi kredisi imkanı ile müşteriler başka bankalarda bulunan kredi borçlarını avantajlı faiz oranları ile Yapı Kredi Bankası'na taşıyabiliyorlar. Borç transferi kredisi kampanyası kapsamında müşterilere uygulanacak olan faizler müşteri özelinde değişiyor. Bundan dolayı da genel bir maliyet bulunuyor. Faiz konusunda bilgi alabilmek için Yapı Kredi Bankası'na başvurmak gerekiyor.

QNB FİNANSBANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KAMPANYASI

Müşterilerine borç transferi kredisi imkanı veren bankalardan birisi de QNB Finansbank oldu. Bu banka tarafından müşterilerinin farklı bankalara olan kredi borçları için bu kredi imkanı sağlanıyor. QNB Finansbank'tan borç transferi kredisi kullanan müşterilerin karşı bankalara yapacakları ödemelerde ücretsiz EFT imkanı da veriliyor. Bu kredi kampanyasında uygulanacak olan faiz oranı ise müşterinin kredi skoruna göre değişiyor. QNB Finansbank tarafından paylaşılan borç transferi kredisi örnek hesaplamaları şu şekilde:

qnb finansbank borç transferi kredisi maliyet tablosu

İŞ BANKASI BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KAMPANYASI

İş Bankası müşterileri de borç transferi kredisi kullanarak başka bankalara olan kredi borçlarını kapatabiliyorlar. Ayrıca yine başka bankalara olan kredi kartı borçları da bu kredi imkanı ile kapatılabiliyor. İş Bankası müşterileri bu kredi imkanından kredi skoruna göre değişen faiz oranlarıyla faydalanabiliyorlar. Genellikle ihtiyaç kredileri ile yaklaşık oranda faizlerle bu kredi veriliyor. Müşteriler sorunlu kredilerini yeniden 36 ay vadelendirebiliyorlar ve ödeme kolaylığı elde ediyorlar.

SONRAKİ HABER