Kredi Ve Kredi Kartı Borçlarına Erteleme Fırsatı! Dikkat Son Tarih 31 Temmuz!

Kredi ve kredi kartı borcu olan vatandaşlara sevindiren bir haber geldi. Akbank'a borcu olan vatandaşlar borçlarını erteleyebilecekleri açıklandı. Son tarihin ise 31 Temmuz olduğu duyuruldu. 

Finans 26.07.2021 - 21:11 26.07.2021 - 21:21 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ekonomik koşullar vatandaşların borçlarını ödememeleri gibi bir olumsuz durumun doğmasına neden oluyor. Bazı vatandaşlar kredi karı borçlarını ödemekte zorlanırken bazı vatandaşlar da kredi borçlarını ödeme konusunda büyük bir sıkıntı içerisine düşüyorlar. 

BORÇLARINI ÖDEYEMEYENLERE FIRSAT VERİLDİ

Borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar karara düşünürken genellikle borcu borçla kapatma yolunu tercih etmek istiyorlar. Ancak Türkiye'de bankacılık sisteminde bir vatandaş herhangi bir bankaya kredi başvurusu yaptığında diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarını görebildikleri için bu durumda olanlar kredi çekemiyorlar. 

KREDİ VE KREDİ KARTI BORÇLARI ERTELENİYOR

Kredi ve kredi kartı borçlusu vatandaşlar borçlarını nasıl ödeyeceklerini düşünürken sevindiren haberi Akbank verdi. Akbank müşterilerinin hem kredi borçlarına hem de kredi kartı borçlarına erteleme imkanı getirildiği resmen açıklandı. 

akbank borç erteleme

BELİRLİ ŞARTLARLA ERTELEME İŞLEMİ YAPILACAK

Akbank'tan daha önce herhangi bir kredi çeken ama borçlarını ödemekte sıkıntı yaşayan müşteriler belirli şartlar dahilinde buı borçlarını erteleyebilecekler. Aynı uygulama kredi kartı borçları için de geçerli olacak. Müşteriler yine belirli şartlara uymak kaydıyla kredi kartı borçları için de erteleme talebinde bulunabilecekler. 

Akbank bir açıklama yaparak borç erteleme müjdesine resmiyet kazandırdı. Bankanın açıklamasına göre pandemi ve diğer etkilerden dolayı borçlarını ödeyemeyen bireysel ve ticari kredi kullanmış müşteriler 31 Haziran 2021 tarihine kadar olan ödemelerini erteleme faizi kaydıyla erteleyebilecekler. 

Kredi kıartı borcu ertelemesi hakkında da Akbank tarafından bir açıklama yapıldı. Buna göre Akbank'a kredi kartı veya artı para borcu olan müşteriler alışveriş faizi dahilinde borçlarını erteleyebilecekler. 

AKBANK BORÇ ERTELEME İŞLEMİ NASIL YAPILACAK?

Akbank müşterilerine verilen büyük fırsat olan kredi ve kredi kartı borç erteleme işleminin nasıl yapılacağı merak ediliyor. Bu işlem bankanın mobil veya internet şubesi üzerinden gerçekleştirilebiliyor. 

Akbank mobil veya internet şubesine giren müşteriler önce kredi sekmesine ardından da kredi hesaplarım sekmesine tıklarlar. Ertelenmek istenen kredi seçilir ve kredi detayına tıklanır. Sağ kısımda bulunan erteleme butonuna tıklanarak yönergeler doğrultusunda erteleme başvurusu işlemi yapılır.

SON BAŞVURU TARİHİ!

Akbank tarafından yapılan açıklamaya göre kredi ve kredi kartı borçlarını ertelemek isteyen müşteriler 31 Temmuz'a kadar bu işlemlerini gerçekleştirebilecekler. 31 Temmuz'dan sonra borç erteleme başvurusu kabul edilmeyecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@