Kredi ve Kredi Kartı Borcu Olanlar Dikkat! Borç Yapılandırma Müjdesi Gelecek Mi?

Türkiye'de kredi kartı borcu olan kişilerin sayısı rekor seviyeye ulaşırken ne yazık ki kredi kartı borcu olan kişilerin sayıları da artmaya devam ediyor.

GÜNDEM 17.01.2020 - 20:00 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Türkiye'de kredi kartı borcu olan kişilerin sayısı rekor seviyeye ulaşırken ne yazık ki kredi kartı borcu olan kişilerin sayıları da artmaya devam ediyor. Kredi kartı borcu olanlar için yapılandırma müjdesi gelecek mi? HAKİŞ 4 milyon kişinin kredi ve kredi kartı borcu nedeni ile haciz ile karşı karşıya olduğunu belirtti.

Son dönemde bozulan ekonomik veriler ve artan işsizlik rakamları ne yazık ki beraberinde milyonlarca kredi ve kredi kartı borçlusu yarattı. VATANDAŞ BORÇ BATAĞINA SAPLANDI, MİLYONLARCA KİŞİ YASAL TAKİBE DÜŞTÜ! Yaşanan olumsuz gelişmelere değinen Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan "Çalışanların hem ihtiyaç kredisi hem de kredi kartı borçlarındaki artış dikkat çekici düzeyde. Hazırladığımız rapora göre, yaklaşık 3 milyon 900 bin çalışan ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçları nedeniyle hacizlerle karşı karşıya.Hem Hazine ve Maliye Bakanımızla hem de Bankalar Birliği Başkanı ile bu konuyu geçtiğimiz hafta acil şekilde görüştük. Çeşitli işverenlere sağlanan yeniden yapılandırma gibi bir kısım düzenlemelerin çalışanlar için de yapılmasını talep ettik. Bu sorunun çözümü konusunda da çaba sarf etmeye devam edeceğiz" dedi. İHTİYAÇ KREDİSİ VE KREDİ KARTI BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA MÜJDESİ GELİR Mİ?Konu hakkında taleplerini ilettiklerini belirten Arslan sürecin takipçisi olacaklarını dile getirerek gereken çalışmaların bir an önce yapılmasını istedi. İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZKREDİ KARTI BORCU OLANLAR NE YAPMALI?Kredik kartı borcu olan kişilere yönelik uyarılarda bulunan Arslan "Kart limitine göre değil gelirinize göre harcama yapın. Dönem sonu borcunun tamamını ödeyin. Asgari ödeme tuzağına düşmeyin. Hem taksitle ürün alıp hem de asgari ödeme yaparsanız, aldığınız ürünün fiyatı daha pahalıya mal olacaktır.Acil, küçük tutarlar ve kısa süreli olanlar dışında nakit ihtiyacınızı kredi kartından asla karşılamayın. İdari takipteyseniz bankanızdan kaçmayın irtibata geçin ve mağduriyetinizi samimi olarak anlatın. Kendi bankanız yapılandırmayı kabul etmezse diğer bankaların kapısını çalın. Hakkınızda icra takibi başlamışsa, yüksek faizlere itiraz edin.Avukattan destek alın. Birden fazla kredi kartıyla uğraşmak yerine limitlerin hepsini tek bir kartta toplayın" dedi. EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ...Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@