Krediye, Faize Bulaşmak İstemeyenlere Devletten Faizsiz Borç Para! Çalışma Bakanlığı Ödünç Para Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile Bakanlığı ikraz ödünç para yardımı sürüyor. Bankaların yükselen faiz oranları sonrasında acil nakit para ihtiyacı olan kişilere belirli koşullar altında 5 - 10 bin lira ödünç para başvurusu!

Finans 30.09.2021 - 16:10 30.09.2021 - 16:14 Gülcan Özer

Enflasyonda yaşanan yükseliş ve ekonomide ki dalgalanma nedeniyle vatandaşın nakit paraya olan ihtiyacı artarken bankaların yüksek faiz oranları talep etmesi nedeniyle alternatif çözüm arayışları arttı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından başlatılan destek ödemeleri kapsamında çalışanlara faizsiz borç para yardımı yapılmaya başlandı. 

Ödünç para ikraz yardımları ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Amele Birliği üzerinden sandık üyelerine faizsiz borç para müjdesi verildi. Aranılan kriterleri taşıyan işçilere verilecek olan borç para yardımı ile sandık üyelerine talep etmeleri durumanda bakanlık üzerinden ödünç para yardımı yapılacağı ilan edildi. 

İKRAZ YARDIMI İLE DEVLET İŞÇİLERE FAİZSİZ ÖDÜNÇ BORÇ PARA VERİYOR! 

Düzenlenen yardım kampanyası ile sandığa üye olan işçilerin geçici acil nakit ihtiyaçlarının faizsiz olarak karşılanması amaçlanmaktadır. Ancak söz konusu yardımı almak isteyen kişilerin aranılan ödünç para yardımı başvurusu şartları için gerekli kriterleri taşıması gerekmektedir. 

ödünç-para-yardımı-ikraz-desteği

ÖDÜNÇ BORÇ PARA YARDIMI BAŞVURUSU ŞARTLARI NELERDİR?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ödünç para yardımı başvurusu için işçinin mutlaka sandık üyesi olması şartı aranmakla beraber bunun yanı sıra; 

  • Sandık üzerinden ödünç para aldığı için halen borçlu olmamak, 
  • Daha önce aldığı ikraz taksitlerinden dolayı hakkında icra takibi bulunmamak ya da sandığa olan borcunun kapatılmasından sonra 3 aylık ücretinin ikraz alabilme şartlarını yerine getirmesi, 
  • Göstermiş olduğu kefillerin aylık ücretleri üzerinde icra bulunmaması, 
  • Üyenin aylık net istihkakının, icra, nafaka, temlik, vb. kesintilerinden sonra kalan kısmının, talep edilen aylık ikraz taksit tutarının iki katından az olmaması, 
  • Sandığın vereceği ödünç para yardımı başvuru formu üzerinden yer alan bilgileri eksiksiz doldurması, 
  • Kendi çalıştığı işyerinden en az 2 kefil göstermesi, 
  • Sandığa en az 3 senedir üye olması. 

ikraz yardımı

Bu şartları taşıyan kişiler sandıkları üzerinden borç para yardımı başvuru formu doldurabilmektedi. İkraz yardımı başvurusu yapan kişilerin başvuruları incelenmekte olup aranılan kriterleri taşıyan ve istenilen işlemleri eksiksiz olarak tamamlayan kişilere sıfır faizli borç para yardımı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Buradaki amaç sandık üyelerinin birbirleri ile yardımlaşmasını sağlayarak ihtiyaç duyulan borç paranın faizsiz olarak elde edilmesini sağlamaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@