Krediyle Araba Alacaklar! Yapı Kredi 10 Yaşına Kadar Olan Araçlara Kredi Onayı Veriyor

Yapı Kredi Bankası 10 yaşına kadar olan 2. el araçlar için kredi onayı veriyor. Peki bankanın güncel faiz oranı ve vade seçenekleri neler? Ay ay ödeme planıyla Yapı Kredi Bankası 2. el taşıt kredisi.

Finans 13.09.2021 - 17:23 13.09.2021 - 17:23 Mustafa KARAGÖZ

Kendi aracını almak isteyenler için bankaların kredi seçeneklerinde yaş şartı önemli bir engel oluyor. Çoğu banka en fazla 5 yaşına kadar olan araçlar için kredi olanağı sağlarken bazı bankalar vade sürecinin kısaltılması şartıyla bu kuralı en fazla 8 yaş olarak uyguluyor. Yapı Kredi Bankası ise en fazla 10 yaşına kadar olan araçlar için kredi olanağı sunuyor. 

YAPI KREDİ BANKASI 2. EL TAŞIT KREDİSİ

Yapı Kredi Bankası yapmış olduğu bilgilendirme açıklamasında bankadan hangi model araçlar için kredi kullanılabileceğini duyurdu. Bireysel taşıt kredisinin yanında banka ayrıca ticari araçlar için de kredi olanağı sağlandığı bildirdi.

Binek otomobil alacaklar için ilan edilen bilgilendirme açıklamasında vatandaşların kredi kullanımlarına ilişkin "0 km ve 10 yaşa kadarki 2. el araçlarda 48 aya varan vadelerle, kefilsiz ve ekspertiz süreci ile uğraşmadan bireysel taşıt kredisi almak için için sizi en yakın Yapı Kredi şubesine bekliyoruz." açıklaması yapıldı. 

Yapı Kredi Bankası sıfır kilometre araçlar için ve ikinci el araçlar için kredi faiz oranının değişmediğini vurgulayarak vatandaşların hangi oranlarla kredi kullanacaklarını açıkladı. 

Faiz Oranları Tablosu

yapı kredi taşıt kredisi

48 ay vadeli Yapı Kredi Bankası ikinci el taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.59 olarak duyuruldu. 

48 ay vadeli Yapı Kredi Bankası 0 km taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.59 olarak ilan edildi.

YAPI KREDİ BANKASI TAŞIT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yapı Kredi Bankası taşıt kredisi için başvuruların banka şubelerinden yapılacağını duyurdu. Almak istediği aracı belirleyen müşteriler "Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Gelir Belgesi, Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı veya 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi, 0 Km. araçlar için ilgili şirketin vereceği fiyat teklifi, Ikinci el Taşıtlar için araç ruhsatı ve en fazla 15 gün önce satın alınmış araçlar için noterde düzenlenmiş alım satım sözleşmesi" evrakları ile başvuru yapacaklarını bildirdi. 

Banka taşıt kredisi hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların 444 0 444 / 0850 222 0 444 Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi'nden ayrıntılı bilgiye ulaşabileceğini aktardı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@