Kripto Kahini Açıkladı! Bitcoin Neden Düşüyor, Salgın Nasıl Etkiliyor, Düşüş Devam Eder Mi?

Dünya koronavirüsün yeni varyantı ile şok olurken bu durumdan piyasaların nasıl etkileneceği merak konusu oldu. Koronavirüs salgını yeniden yayılırsa Bitcoin yükselir mi düşer mi?

Finans 28.11.2021 - 03:19 28.11.2021 - 03:19 Engin Uzunoğlu

Dünyada virüs yaygınlaşmaya devam ediyor. Özellikle son varyant ile yeniden dehşet saçmaya devam eden ölümcül salgının piyasaları ne şekilde etkileyeceği merak konusu oldu. Salgın riski ile Bitcoin'in fiyat hareketlerinin nasıl olabileceği öğrenilmek isteniyor. Ünlü analist Michael van de Poppe son gelişmelerin kripto para piyasalarını nasıl etkileyeceğini açıkladı. 

BİTCOİN NEDEN DÜŞÜYOR?

Bitcoin fiyatındaki düşüşleri değerlendiren kripto para kahini Michael van de Poppe, "Bitcoin fiyatında genel bir düşüş eğilimi görülüyor. Bu tamamen salgından bağımsız da diyemeyiz tamamen salgın kaynaklı da diyemeyiz. Kapanma konusunda yaşanan endişeler elbette piyasaları etkiliyor. Ancak Bitcoin'de döngüsel bir düzeltme de meydana geliyor. Bu düzeltmenin etkisiyle bir geri çekilme oldu." dedi.

Bitcoin'de son dönemlerd ebu şekilde düşüş olmadığının altını çizen Michael van de Poppe, "Bitcoin sert bir şekilde geri çekilmeyi unuttu dersek yeridir. Eylül ayından beri böyle bir geri çekilme yaşanmadı. Ben genel algının dışında düşünüyorum. Bana göre Bitcoin henüz boğa piyasasına girmemiştir. Bunun işaretlerini alamıyoruz. Bundan sonraki fiyat hareketleri için dört yıllık modellere güvenmeyi isabetli bir karar olarak değerlendirmiyorum." ifadelerini kullandı.

BİTCOİN DÜZELTME YAPIYOR

Bitcoin'in neden düştüğünü açıklayan Michael van de Poppe, "Bugünlerde Bitcoin fiyatlarının düşmesi tamamen makroekonomi etkidir. Buna rağmen şu aşamada ayı piyasası etkili olamayacaktır. Bitcoin'de bir yükseliş trendi var ama bunu göremiyoruz. Düşüşlerden telaşlananlar Bitcoin nerede dibe vuracak sorusuna cevap arıyorlar. Bitcoin şu anda sağlıklı bir şekilde fiyat düzeltme yapıyor. Dolayısıyla piyasalar öngörülebilir olmaktan çok uzak. Ancak Bitcoin umutlarını kaybetti diyemeyiz." 

Bitcoin için kritik seviyeleri açıklayan Michael van de Poppe, "Bitcoin'in en kritik seviyesi şu anda 54 Bin Dolar'dır. Ancak bu düşüşler burada sınırlı kalmayabilir. 48 Bin Dolar noktasına doğru bir gevşeme olabilir. Tersi bir durumda ise 66 Bin DOlar seviyesi aşılırsa büyük bir yükseliş trendi başlar." dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@