Kripto Kahini Uzman Analist Bitcoin Fiyat Tahmini İle Piyasayı Sarstı!

Popüler kripto para Bitcoin 46 Bin dolar seviyesini aşınca büyük bir heyecan meydana geldi. Bitcoin yükselmeye devam eder mi? Kripto para uzmanı Peter Brandt'tan sarsıcı tahmin geldi.

Kripto Kahini Uzman Analist Bitcoin Fiyat Tahmini İle Piyasayı Sarstı!

Kripto para birimleri içerisinde en popüler olanının Bitcoin olduğu biliniyor. Piyasa değeri yaklaşık 1 trilyon dola rolan Bitcoin son günlerde eski itibarını kazanmaya başladı. Bitcoin fiyatındaki yükselişler yatırımcıları heyecanlandırırken ralli beklentisi de güçlenerek bu yönde eğilim artarak sürüyor.

KAHİN ANALİSTTEN BİTCOİN YORUMU

Bitcoin fiyatlamasında bu yönde eğilimler meydana gelirken analistlerin yorumlarına dikkat çekilmeye başlandı. Usta kripto para analisti Peter Brandt son Bitcoin yorumu ile piyasayı sarsmayı başardı. Herkes Bitcoin'den ralli beklerken Peter Brandt ise grafikler paylaşarak işlerin iyiye gitmediğini söyledi. Uzman isim Bitcoin / Dolar grafiğinde Yükselen Takoz formasyonunu göstererek uyarı yaptı.

RALLİ İÇİN PİYASA KOŞULLARI OLUŞMADI

Bitcoin hakkında ilginç analizler yapan Peter Brandt, “Yükselen Takoz formasyonunu çok önemsemek gerekir. Bazı durumlarda bu veri bir varlığın düşmeye hazır olduğunu gösterir. Bu da Bitcoin için şu anda geçerli olabilir. Bundan dolayı temkinli olmakta fayda var. Bir ralli durumu için henüz gereken piyasa koşulları meydana gelmedi.” dedi.

SERT YÜKSELİŞ BEKLEYENLER YANILACAK, 50 BİN DOLAR TAHMİNİ GELDİ

Bitcoin için fiyat tahmini de yapan Peter Brandt, “Bitcoin bilindiği gibi kripto piyasasının amiral gemisidir. Bundan dolayı da Bitcoin için uzun bir pozisyondan bahsedebiliriz. Ben sert bir yükselişin olacağını düşünmüyorum. Bitcoin için Boğa ve Ayı sezonunda olmanın herhangi bir ehemmiyeti yok.

Önemli olan Bitcoin'in uzun vadede nasıl fiyatlanacağıdır. Ancak Bitcoin'in konuşulan rakamlara çıkması neredeyse imkansıza yakın. Kısa vadede 50 Bin Dolar seviyesi aşılabilir ama onun bir üzeri için daha zaman var. Hatta fiyat gerilemeleri dahi olabilir.” ifadelerini kullandı.

YÜZDE 4 DEĞER KAZANIMI HEYECANLANDIRDI

Bitcoin fiyatında meydana gelen gelişmeler usta analist Peter Brandt'ı haklı çıkarır cinsten olmaya devam ediyor. 48 Bin Dolardan dönen Bitcoin 4 Bin Dolar birden kaybetmişti. Buna rağmen Bitcoin'de yükseliş trendi etkisini gösteriyor. 46.500 Dolara kadar çıkan Bitcoin son 24 saat içerisinde yüzde 4'ün üzerinde bir değer kazancı ortaya koydu.

Bitcoin'in yükseliş trendine geri dönmesinden kuvvet alan diğer kripto para birimleri de yükselişe geçtiler.