Kripto Para Birimi Cardano'da Düşüşten Nasibini Aldı! En Düşük Seviyesini Gördü

Kripto paraların arka arkaya düşüş gösterdiği bugün altcoinlerden biri olan Cardano'da bu gerilemeden nasibini aldı. Cardano fiyatları tek seferde yüzde 10 geriledi.

Finans 05.12.2021 - 00:45 05.12.2021 - 00:47 Elif İşçi

Kripto para piyasasında Bitcoin’in yaşamış olduğu şok düşüş sonrasında, bu gerilemeden tüm altcoinler de nasibini aldı. Piyasada kripto para yatırımcıları ciddi endişeler yaşamaya devam ederken ark arkaya yapılan piyasa değerlendirmeler sonrasında yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Kripto para piyasasında son dönemlerde adını duyurmaya başlayan Cardano’da bu düşüş trendi içerisinde yer almaya başladı. Bugün yaşanan düşüş miktarı sonrasında son zamanların en düşük seviyesine gerilediği belirlendi.

CARDANO YÜZDE 10 DEĞER KAYBETTİ

Cardano bu süreçte yaşanan depremle birlikte yüzde 10.06 oranında değer kaybetti. Bu değer düşüşü sonrasında 1.4369 dolardan işlem görmeye devam etti. Yaşanan düşüş 27 Ekim tarihinden bu yana tespit edilen en büyük değer düşüşü olarak ifade edildi.

Cardano yatırımcıları da anlık gelişen bu düşüşten olumsuz etkilendiler. Kripto para biriminin piyasa değerine bakıldığı zaman yaşanan değer kaybının ardından 47.9444 dolar olduğu belirtildi. Kripto para piyasası genelinde ise bu oran yüzde 2.07 olarak açıklandı.

Geride bıraktığımız bir günlük zaman dilimi içerisinde Cardano isimli kripto para birimi 1.1972 dola ile 1.5570 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam etti. Şimdilerde yaşanan büyük düşüş sonrasında Eylül ayı fiyatlarının da gerisinde kaldığı öğrenildi.

KRİPTO PARA PİYASASI SALLANMAYA DEVAM EDİYOR

Kripto Para Birimi Cardano'da Düşüşten Nasibini Aldı! En Düşük Seviyesini Gördü2

Kripto para piyasasında lider konumda olan Bitcoin bir gecede yüzde 8.50 oranında düştü. Ardından biraz olsun toparlama yaşamış olmasına rağmen bu durumun hala yeterli olmadığı ve şimdilerde 49.299 dolardan işlem gördüğü belirlendi.

Piyasada ikinci konumda bulunan Ethereum’da yaşanan düşüş sonrasında kayıp verdi. Ethereum yatırımcıları ise bu düşüşten dolayı büyük panik yaşadılar ve panik satışı içerisine girdiler. Kripto para piyasasının toparlanması biraz uzun sürecek gibi görünüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@