Kripto Para Birimi Shiba Inu, Dogecoin'den İlham Alıyor! Aralık Ayında Büyük Ralli Yapabilir

Dogecoin taklitçisi olarak ortaya çıkan Shiba Inu, son zamanların en büyük yükselişini yaşıyor. Aralık ayında yüzde 30 ralli yapan kripto para birimi daha büyük yükseliş yaşayabilir.

Finans 01.12.2021 - 12:18 01.12.2021 - 12:19 Elif İşçi

Son zamanlarda adını sıklıkla duymaya başladığımız kripto para birimi Shiba Inu, popüler kripto para birimleri arasına girmeye aday görünüyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Kraken sıralaması üzerine değerini yükselterek beklenmedik bir ralli yapmıştı.

Shiba Inu, uzmanlara göre popüler olan Dogecoin’den ilham alıyor. Son dönemlerin en popüler kripto para borsası Kraken içerisinde de yapılan listelemelerde sık sık yer almaya başladı. Yine Kraken üzerinde gerçekleştirilen satışlarda dolar ve Euro karşısında işlem görmesi dikkat çekiyor.  

SHIBA INU BÜYÜK DEĞER KAZANIYOR!

Ortaya çıkan yeni verilere bakıldığı zaman bir ‘SHIB balinası’ olduğunu ortaya koydu. Bu süreçte 1 milyon dolar değerinde token satın alındı. Satın alınan token sayısı ise 24,8 milyar olarak belirlendi. Bu satın almanın, mevcut kripto para biriminin değer kazanması aşamasında son derece önemli olduğu konuşulanlar arasında yer alıyor.

Son bir yıllık süreç içerisinde değerlendirme yapıldığı zaman Shiba Inu büyük bir gelişim yaladı. Sadece bir günlük zaman diliminde yüzde 28,2 oranında artış yaşadığı kaydedildi. Aslında Dogecoin’i taklit etmek amacıyla geliştirilen bir para birimi olduğu konuşuluyor. Sadece bir yıllık zaman dilimi içerisinde 80.000 kat değer kazandı.

Değer kazancının yüksek olması nedeniyle yatırımcıların da yeni dönemde dikkatini çekmeye başladı. Son dönemlerde yaşanan değer artışının yaklaşık yüzde 30 seviyelerinde olduğu konuşuluyor. Shiba Inu tarafından gerçekleştirilen değer artışı sonrasında fiyatlar 0.000054 dolar olarak açıklandı.

SHIBU INU BALİNASI ORTAYA ÇIKTI

Kripto Para Birimi Shiba Inu, Dogecoin'den İlham Alıyor! Aralık Ayında Büyük Ralli Yapabilir2

Kripto para birimi Shibu Inu gündeme sık sık gelirken 1 milyon dolar değerinde yatırımın gerçekleştirildiği bir balina olduğu ortaya çıktı. Değer artışının bu balina yüzünden mi gerçekleştiği ise tartışılmaya devam ediyor.

Shiba Inu geçtiğimiz günlerde yaşanan artış sonrasında ciddi bir artış yaşanmıştı. Bunun üzerine 0.000086 dolar seviyelerine kadar yükseliş gerçekleştirmişti. Bu artış kısa süre içerisinde popüler para birimleri arasında yer almasını sağladı.

Yazımızda yer verdiğimiz bilgiler bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınızı kendiniz araştırarak yönlendirmenizi tavsiye ederiz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@