Kripto Para Borsalarında Bitcoin Depremi! Yükselişin Fitili Ateşlendi, Rekor Çıkış İlan Edildi

Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para birimi olan Bitcoin dalgalanmaya devam ediyor. Transfer edilen Bitcoin miktarı rekor kırarken yükseliş beklentisi açıklandı.

Finans 20.04.2022 - 11:55 20.04.2022 - 11:55 Gülcan Özer

FED tarafından yapılan agresif açıklamalar nedeni ile uzun süredir baskı altında bulunan Bitcoin düşüş çemberini kırmayı bir türlü başaramıyor. Her yakaladığı yükseliş hareketinin önü kesilen ve kazançlarını kayba çeviren Bitcoin yeniden düşüşe geçmişti. 

39 bin dolar seviyesinin de altını test eden Bitcoin yaşadığı büyük kaybın ardından yönünü yeniden yukarıya çevirerek kritik dayanak noktası olarak gösterilen 40 bin dolar seviyesini aşmış ve 41 bin dolar seviyesini gördükten sonra yönünü yeniden aşağıya çevirmişti. Bitcoin için yeni yükseliş beklentisi açıklandı. 

KRİPTO PARA BORSALARINDAN CÜZDANLARA ÇEKİLEN BİTCOİN MİKTARI REKOR KIRDI 

Yapılan son dakika açıklaması ile kripto para borsalarından cüzdanlara çekilen bitcoin miktarında rekor artış yaşandığı açıklandı. Son yılların en yüksek seviyeye ulaşılmasının ardından gözler bitcoin fiyatlarına çevrildi. Borsalarda işlem gören kripto varlıkların yapılan işlemlerle cüzdanlara çekilmesi yatırımcılar tarafından genelde yükseliş işareti olarak kabul ediliyor. 

bitcoinde-büyük-çıkış-başladı

BİTCOİN'DE SON DURUM NE, BUGÜN BİR BİTCOİN KAÇ DOLAR OLDU?

Son aylarda kripto para borsalarında benzer hareketlerin istikrarlı bir şekilde yaşandığı belirtilirken uzun süredir kripto paraların cüzdanlara çekildiği, çekilen Bitcoin miktarının rekor kırdığı, ancak bu hareketin henüz fiyatlara yansımadığı belirtiliyor. Blockchain verileri üzerinden görülen yoğun işlemler son dönemde artarken BTC çıkışlarının Nisan ayı itibari ile yeniden yükselişe geçtiği görüldü. 

bitcoin 20 nisan

Yaşanan son gelişmelerin ardından bitcoin bugün 41 bin 446,20 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. 40 bin doların üzerine kendisini yeniden atmayı başaran Bitcoin için en önemli etkenin FED açıklamaları olacağı belirtiliyor. 

 Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@