Kripto Para CEO'sundan Çok Konuşulacak Açıklama: Bitcoin Tahminleri Tutmayacak!

Bitcoin fiyatlarının son zamanlarda 100 bin dolar seviyelerine çıkacağı düşünülüyordu. Ancak kripto para CEO'sunun yaptığı son açıklama hayal kırıklığına neden oldu.

Finans 19.12.2021 - 17:10 19.12.2021 - 17:11 Elif İşçi

Kripto para piyasası hakkında tahminler üst üste gelmeye devam ediyor. Bitcoin fiyatlarının son zamanlarda giderek düşmesinin ardından yeniden toparlanma sürecine girip girmeyeceği merak konusu olmuştu.

Bitcoin fiyatları hakkında bazı analistler 2022 yılını hedef göstermişti. Bu süreçte Bitcoin fiyatlarının toparlanacağı ve hatta yeni rekorlar kıracağı iddia edilmişti. Ancak bu beklentileri yerle bir edecek yeni bir açıklama geldi ve hayal kırıklığına neden oldu.

KRİPTO PARA CEO’SU BİTCOİN HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Kripto Para CEO'sundan Çok Konuşulacak Açıklama- Bitcoin Tahminleri Tutmayacak!2

Circle’ın CEO’su ve kurucusu olarak bilinen Jeremy Allaire süreç hakkında açıklamalarda bulundu. Günümüzde neredeyse herkesin Bitcoin tahminleri yaptığı bu dönemde aslında Bitcoin hakkında yorum yapmanın çok doğru ve mümkün olmadığının altını çizdi.

Bitcoin fiyatlarının yeni dönemde 100 bin dolar seviyelerine çıkacağı düşünülmüştü. Bu konuda pek çok analist rekor beklendiğini dile getirmişti. Ancak kripto para CEO’su hayal kırıklığı yaratabilecek açıklamalarda bulunarak bu rakamların hayal olduğunu dile getirdi. Özellikle şimdilerde içinde bulunduğumuz süreç içerisinde bu günleri görmenin pek mümkün olmadığını belirtti.

WEB 3.0 NE ANLAMA GELİYOR

Ünlü CEO aynı zamanda WEB 3.0 hakkında da konuşmayı ihmal etmedi. Sabit paraların, WEB 3.0 adı verilen merkezi olmayan internetin, bu paraların önemli bir merkezi olacağını açıkladı. Aynı zamanda ünlü isim dünyanın en popüler sabit paralarından birisi olan USDC Coin’in de sahibi olması yorumlarının haklılık payını artırıyor gibi görünüyor.

WEB 3.0 genel anlamı ile basit bir şekilde tanımlanacak olursa merkezi olmayan genel blok zincirlerinin bir sürümü olarak ifade edilebilir. 2020 ve 2021 yıllarında popüler bir hal aldığı biliniyor. İnternet fikri olduğunu söylemek mümkündür.

Yazımızda yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlar kişisel araştırmalar sonucunda kendi yatırımlarını yönlendirmeliler.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@