Kripto Para Kâhininden Bitcoin Hakkında Kritik Değerlendirme! Felaket Senaryoları Dikkat Çekiyor!

Ünlü traderlardan Peter Brandt yine Bitcoin hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu! Peki, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETC) ve altcoinlerde son durum ne? İşte son durum…

Finans 23.04.2022 - 17:51 23.04.2022 - 17:54 Duygu Dilan Duman

23 Nisan Cumartesi günü itibariyle kripto para birimlerinde düşüş eğilimi devam ediyor. Son 24 saat içinde ciddi bir değer kaybı yaşayarak yeniden 40 bin doların altına gerileyen Bitcoin (BTC), gündeme gelen yeni felaket senaryoları ile kripto para yatırımcılarını tedirgin etmeye devam ediyor. Piyasa değeri ile lider kripto para birimi olan Bitcoin hakkında ünlü analistlerinden Peter Brandt ise çok konuşulacak bir tahminde bulundu.

Uzmanlar BTC’de Sert Düşüş Bekliyor!

Bitcoin fiyatında çok sert bir düşüş yaşanabileceği öngörüsünde bulunan Peter Brandt, BTC’nin 27 bin dolar seviyesine kadar inebileceği yönünde kehanetlerde bulundu. Söz konusu düşüş trendinin başlaması halinde 13 bin dolarlık bir kayıp söz konusu olacak. Bitcoin’in 2018 yılında yaşadığı çöküşü de doğru tahmin etmesinin ardından ilgi gören kripto analistlerinden biri olan Peter Brandt, yatırımcıları kripto para işlemi yapmadan önce uyarıyor.

Öte yandan Nasdaq 100 endeksinde 2000’li yılların başındaki çöküşün yaşanabileceği düşüncesi de dikkat çekti. Bitcoin için zorlu günlerin gelebileceğini aktaran Peter Brandt, tahmini sonrasında gündem oldu.

Bitcoin (BTC) Kaç Dolar?

Bitcoin 23 Nisan Cumartesi gününde 40 bin doların hemen altında işlem görmeye başladı. Son 24 saatte yaşadığı değer kaybı ile 39 bin 587 dolar bandına kadar gerileyen Bitcoin’i, Ethereum benzer bir düşüş eğilimi ile takip ediyor.

Ethereum (ETH) Ne Kadar?  

ETH

Ethereum fiyatı hafta sonuna kötü bir başlangıç yaptı. 3 bin dolar seviyesini test etmesinin ardından yeniden 2 bin dolara gerileyen Ethereum, 2 bin 958 dolar bandında 23 Nisan Cumartesi günü itibariyle, günün ikinci yarısında da benzer bir hareketi takip edecek gibi görünüyor.

DOGE Ne Kadar?

Popüler meme coinlerinden DOGE ise bir süredir negatif bir hareket izlemeye devam ediyor. Elon Musk’ın da desteklediği popüler coinlerden DOGE, 0,1354 USD bandında işlem görmeye devam ediyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@