Kripto Para Piyasalarında Değer Kayıpları Artıyor! Bitcoin ve Altcoinlerde İşlem Hacmi Endişesi Başladı!

Bitcoin başta olmak üzere hemen hemen tüm kripto para birimleri hafta başından itibaren sert değer kaybı yaşıyor. Öte yandan piyasalarda hacim endişesi baş gösterdi!

Finans 11.05.2022 - 16:20 11.05.2022 - 16:26 Duygu Dilan Duman

Kripto para piyasaları zorlu bir döneme girdi. Piyasalardaki birçok varlığın değerinde gerileme görülürken, aynı zamanda piyasa genelinde işlem hacimlerinin de ciddi bir şekilde gerilediği ifade edildi. Bitcoin’de de görülen hacim endişesi yatırımcıları bir hayli tedirgin etmeye devam ediyor. ABD Merkez Bankası FED’in sıkılaştırma süreciyle düşüş yaşayan kripto para birimlerine hacim endişesi de eklenince görünümde ciddi riskler oluşmaya başladığı ifade ediliyor.

Kripto Para Piyasalarında İşlem Hacmi Geriledi!

Kripto para piyasalarında birçok varlığın değerinde gerileme devam ediyor. Piyasalarda ise FED’in sıkılaştırma süreci ile yaşanan düşüş eğilimi hacim endişesinin de ortaya çıkmasına neden oldu. İşlem hacmi açısından en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase tarafından ikinci çeyrekte ilk çeyreğe nazaran toplam işle hacminde düşüş yaşanacağı tahmini yapıldığı aktarıldı. Bitcoin’de ise Kasım 2021’de görülen tarihi zirvenin ardından yüzde 50 oranında yaşanan kayıp sonrasında bilhassa bireysel yatırımcıların beklemeye geçtikleri ifade ediliyor.

Ünlü Analistten Kritik Tahmin Geldi!

oweb-lau

Oppenheimer & Co. Inc. analistlerinden Oweb Lau tarafından kripto para piyasalarına ilişkin kritik bir tahmin geldi. Makroekonomik koşullarda sıkılaşmanın hakim olmasının gelecek dönem için kripto hacminde zayıflamaya yol açacağı aktarılıyor. Hafta başından itibaren 30 bin doların altına kadar düşen Bitcoin’de 11 Mayıs itibariyle hafif bir yükseliş görülse de riskler devam ediyor.

Bitcoin Kaç Dolar?

Kripto piyasaların lider para birimi Bitcoin (BTC), hafta başından itibaren sert düşüş eğilimi ile dikkat çekiyor. 11 Mayıs 2022 itibariyle 30 bin 900 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, yaşadığı değer kaybı ile dikkat çekiyor.

Bitcoin’in ardından gelen Ethereum ise benzer bir değer kaybı yaşamaya devam ediyor. ETH fiyatı son 24 saatte yüzde 2’nin üzerinde değer kaybederek 2 bin 345 dolar seviyelerine kadar geriledi. Piyasalarda birçok varlık değer kaybetmeye devam ediyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@