Kripto Para Piyasalarında Hesaplar Değişti! Bitcoin İçin Bundan Sonraki Seviyelerin Tahminleri Geldi!

Kripto para piyasalarında heyecanlandıran yükselişler yaşanmaya devam ediyor. Bitcoin neden yükseliyor? Bitcoin için bundan sonraki seviyeler hangileri? İşte analistlerin tahminleri...

Finans 02.03.2022 - 01:33 02.03.2022 - 01:33 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasalarında enteresan gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Hiç tahmin edilmeyen bir anda başlayan sert yükseliş kripto para birimlerinin fiyatlarını yükseltti. Bitcoin kritik seviyelerin üzerine yerleşirken herkes bu durumun nedenini araştırmaya başladı. Bitcoin neden yükseliyor? 

RUSYA’YA YAPTIRIMLAR BİTCOİN’İ BOĞA PİYASASINA SOKTU

Ukrayna savaşından dolayı dünyadan Rusya’ya ekonomik yaptırımlar uygulanmaya başlandı. Rusya da bu yaptırımlardan dolayı bazı finansal kısıtlamalara gitmek zorunda kaldı. Bu süreçte Rus yatırımcılar adeta kilitlendiler. Bu finansal kilit pozisyonundan kurtuluş yolu ise kripto para piyasaları oldu. Rus yatırımcılar bu piyasada herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan para dolaşımını gerçekleştirebiliyorlar. Bundan dolayı yüklü miktarlardaki girişler Bitcoin’i sürpriz bir şekilde boğa piyasasına soktu.

BİTCOİN İÇİN SIRADAKİ SEVİYELERİN TAHMİNLERİ

Analistler yaşanan bu gelişmelerin ardından yeni seviyelere dair Bitcoin tahminlerini açıklamaya başladılar. Kripto para piyasalarına hakim analistlerden olan Enes Turan bir değerlendirmede bulunup, “Bitcoin için 41.600 dolar seviyesinin direnç olduğunu söylemiştik. Hızlı bir şekilde o seviye geçildi. Şimdi sırada 45.600 dolar direnci bulunuyor. Bu seviye Bitcoin’in yönünü tayin edecek. İki gün üst üste günlük kapanışta veya haftalıkta bu seviye geçilirse o zaman gündemimiz 53.000 dolar olacak. Ardından ise 57.000 dolar noktası üst düzey bir boğa piyasasının fitilini ateşleyecektir.” dedi.

Bitcoin’in 57.000 dolar seviyesinin kırılmasından sonra olacakları da açıklayan Enes Turan, “57.000 dolar noktası haftalıkta kırıldığında 72.000 dolara doğru sert bir yükseliş hareketini görmeye başlayacağız. Bu seviye psikolojik olarak ATH üstü bir hedef olacaktır. Çoğu insan 72.000 – 80.000 dolar arasında boğa hareketinin bittiğini düşünecek.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin için senaryonun hep çok güzel olmasını beklemediğini söyleyen Enes Turan, “Bitcoin için bir kırılma seviyesi elbette olacaktır. Burada 72.000 dolar noktasının çok kritik bir anlamı olacak. Ya Bitcoin 120.00 dolara koşacak veya yeniden 30.000 dolara geri dönecek. Buna tamamen piyasa karar verecek. Gelecek 3 ay BTC dominasyonunu takip etmek gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@