Kripto para piyasalarında yaptırım bombası patladı! ABD Bitcoin'e son kurşunu sıktı mı?

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş tüm hızı ile devam ederken Amerika Rusya'ya yönelik yeni yaptırım kararını açıkladı. Kripto paralara yeni yaptırım var mı?

Finans 21.04.2022 - 12:35 21.04.2022 - 12:35 Gülcan Özer

Kripto para birimlerinde yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken 38 bin dolar seviyesine kadar düşen Bitcoin yeniden yükselişe geçmişti. Yaşanan düşüşün ardından Bitcoin yeniden düşüşü fırsata çevirmek isteyenlerin güçlü alım talepleri ile yönünü yukarıya çevirirken ABD yine bu yükselişin önünü kesmek için adımını attı. 

Daha öncede Bitcoin tarafından yaşanan sert yükseliş ataklarının önünü benzer açıklamalar ile kesen Amerika bu seferde Rusya ile Ukrayna savaşı nedeniyle aldığı yaptırım kararıyla yeni hamlesini yaptı. ABD Hazine Bakanlığı, Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaşı gerekçe göstererek Rusya'ya yönelik yeni yaptırım kararı aldı. 

ABD HAZİNE BAKANLIĞI RUSYA'YA YENİ YAPTIRIM KARARLARINI AÇIKLADI! 

Amerika tarafından yeni açıklanan yaptırım kararları ile Rusya merkezli kripto para madenciliği şirketi BitRiver için yaptırım uygulanacağı ilan edildi. Kripto para piyasasında büyük deprem yaşanmasına neden olan kritik karar sonrasında gözler Amerika'nın BTC yasağı kararı iddialarına çevrildi. 

Hatırlanacağı üzere Rusya'nın kendisine uygulanan yaptırımları aşmak için resmi olarak Bitcoin kabul edeceği iddia edilmiş, bu iddialar üzerine Bitcoin rekor yükseliş göstermişti. Bu iddialar üzerine FED Başkanı Powell son derece sert açıklamalarda bulunmuş bu da büyük bir düşüş yaşanmasına neden olmuştu. 

21 nisan bitcoin

Son açıklamanın ardından gözler bir kere daha bitcoin piyasasına çevrildi. Bitcoin 41 bin 863,10 dolar seviyesinde yukarı yönlü hareket ederken alınan yaptırım kararının bir kere daha kripto para piyasasına müdahale olduğu iddia ediliyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@