Kripto Para Piyasasın Büyük Şok! Kripto Para Piyasasında Meydana Gelen Bu Düşüşün Nedeni Ne?

Kripto para piyasası dünden bu yana büyük bir şok yaşadı. Yaşanan düşüş sonrasında Bitcoin yatırımcıları kara kara düşünmeye başladılar. Peki bu ani düşüşün nedeni ne?

Finans 04.12.2021 - 10:40 04.12.2021 - 10:46 Elif İşçi

Kripto para piyasasında ciddi bir düşüş meydana geldi. Bu düşüşün nedenleri sorgulanırken, özellikle lider kripto para birimi Btcoin’in yaşamış olduğu büyük kayıp yatırımcılar arasında kısa sürede ciddi bir endişenin yaşanmasına neden oldu.

Geceden bu yana kripto para birimleri ciddi bir düşüş yaşadı. Hatta bu düşüş pek çok yatırımcının çok büyük zararlar etmesine neden oldu. Piyasanın yeniden nasıl toparlanacağı konusunda pek çok kişi kara kara düşünmeye başladı.

KRİPTO PARA PİYASASINDA DURUM İÇLER ACISI!

Kripto Para Piyasasın Büyük Şok! Kripto Para Piyasasında Meydana Gelen Bu Düşüşün Nedeni Ne?2

Bitcoin dün gece saatlerinde bir düşüş trendi içerisine girdi. Bu durum önce normal karşılanabilen bir dalgalanma olarak ifade edildi. Ancak sonrasında bu durum iyice derinleşti ve sabah saatlerinde rekor seviyeye kadar gerilemiş oldu. Bitcoin fiyatları en son 42.000 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Bunun ardından yaşanan toparlanma ile birlikte yeniden 47.000 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Uzmanlar Bitcoin hakkında yapmış oldukları tahminler sonrasında 52.000 dolar seviyesinin altına inmesinin ciddi bir risk olabileceğini ifade etmişti. Ancak yaşanan bu düşüş pek çok kişinin endişe yaşamasına neden oldu. Özellikle Bitcoin fiyatlarında meydana gelen bu kararsızlığın düşüş sürecine etkili olabileceği belirtiliyor. Bitcoin’in bu düşüşünün ardından altcoinler’de meydana gelen bu düşüşün son derece normal olduğu ifade ediliyor.

BİTCOİN PİYASASINDA DÜŞÜŞÜN NEDENİ NE?

Kripto Para Piyasasın Büyük Şok! Kripto Para Piyasasında Meydana Gelen Bu Düşüşün Nedeni Ne?3

Bitcoin üzerinden meydana gelen bu gelişmeler sonrasında aslında düşüşün nedeni tam olarak bilinmiyor. Uzmanlar bu düşüşü tetikleyecek somut bir gelişmenin olduğunu düşünmüyorlar. Yaşanan düşüş tamamen beklenmedik bir hamle olarak değerlendirildi. Uzmanlar ve yatırımcıların yapmış oldukları yorumlar da göz önünde bulundurulduğu zaman pek çok kişi yaşanan bu gelişme nedeniyle son derece şaşkın olduklarını dile getirdiler. Bu düşüşün devam edip etmeyeceği de merak ediliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@