Kripto Para Piyasasına Damga Vuracak Açıklama! 2022 Yılında Kripto Paraları Neler Bekliyor?

Kripto para piyasasında gelişim ve değişim devam ediyor. Uzmanlar 2022 yılı için kripto para piyasası hakkında yeni değerlendirmelerde bulundular. İşte detaylar...

Finans 20.12.2021 - 11:50 20.12.2021 - 11:53 Elif İşçi

Kripto para piyasası her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Yeni kripto para birimlerinin ortaya çıkması ve bununla birlikte yatırımcı sayısının büyüyerek devam etmesi büyük bir pazarın oluşmasına neden oldu.  

Kripto para piyasası hakkında detaylı inceleme yapıldığı zaman pazarın 2 trilyondan daha fazla bir hacim kapladığı belirlendi. Kripto para piyasasında düşüş süreci devam ediyor. Bu durum yatırımcıları panikletmeye devam ediyor. Uzman isimlerin yorumları da yatırımcıların süreci yönetebilmeleri için son derece önemli.

KRİPTO PARA PİYASASININ ÜZERİNDE KARA BULUTLAR VAR!

Kripto Para Piyasasına Damga Vuracak Açıklama! 2022 Yılında Kripto Paraları Neler Bekliyor?

Kripto para lideri Bitcoin sonrasında yeni kripto para birimlerinin sürece dahil olması ile birlikte son 10 yıllık süreç içerisinde gelişmeye devam ediyor. Ancak son dönemlerde kripto para piyasasının üzerinde kara bulutlar dolaşmaya devam ediyor. FED tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Bitcoin sanıldığı gibi toparlanma süreci içerisine giremedi. En son 49.000 dolar seviyelerinde ilerleyen Bitcoin bugün yeni bir düşüş trendine girerek 46.567 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

İkinci lider kripto para birimi Ethereum ise bu süreçte 3.852 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Popüler kripto para birimlerinden BNB 521,40 dolar seviyesinde işleme devam ediyor. Tether 1 dolar iken Solana ise 175,83 dolar seviyelerine yükseldi. Özellikle son dönemlerde çok merak edilen Cardanı 1.23 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

2022 YILINDA KRİPTO PARALARI NELER BEKLİYOR?

Uzmanlar kripto paralar hakkında yorumlarını gündeme getirmeye devam ediyorlar. Bu süreçte Bitcoin’in çok uzun vadede hayatta kalamayacağını söyleyen uzmanların sayısı giderek artmaya devam ediyor. Ancak kripto para döneminin başlaması için etkili bir yol açtığını da görmezden gelemeyiz.

Yeni yılla birlikte Bitcoin’in kripto para birimlerinin merkez bankaları altında yeni bir kıvılcımı başlatarak süreci hareketlendireceği düşünülüyor.

Yazımızda yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlar kişisel araştırmalar sonucunda yönlendirilmelidir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@