Kripto Para Piyasasında Deprem! Bitcoin 10 Bin Dolar Düştü, Kara Gün Endişesi Panikletti!

Kripto para piyasasında enteresan gelişmeler yaşandı. Dakikalar içerisinde Bitcoin 10 Bin Dolar birden düşerken bu kaybın neden kaynaklandığı merak ediliyor. Bitcoin neden düştü? 

Finans 07.09.2021 - 19:25 07.09.2021 - 19:29 Engin Uzunoğlu

Kripto para piyasası son günlerin finans gündeminde yeniden çokça konuşulmaya başlandı. Bir süredir Bitcoin'in 50 Bin Dolar seviyesinin üzerinde kalıcı olmak için ortaya koyduğu hareket yatırımcıları sevindiriyordu. Ancak bugün oldukça enteresan bir gelişme yaşandı. Görünürde herhangi bir sebep yokken Bitcoin bir anda 52 Bin Dolar seviyesinden 42 Bin Dolar seviyesine kadar geriledi. 

Bitcoin için bugün rüya gibi başlamıştı. El Salvador'un Bitcoin'i yasal para birimi olarak belirlemesi bu para birimini adeta meşruiyet kazandırdı. Hatta El Salvadr'da Bitcoin'i kabul etmeyecek olan işletmelerin de cezalandırılacağının açıklanması Bitcoin'e kazandırılan itibarı arttırdı. El Salvador'da 3 Bitcoin alan yabancılara ayrıca oturma izni verileceği duyuruldu. 

BİTCOİN İÇİN KARA GÜN!

Oldukça olumlu piyasa verilerinin devam ettiği esnada Bitcoin adeta kara bir günü yaşadı. 52 bin Dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin saat 18:00'dan sonra bir anda 42 Bin Dolar seviyesine sert bir şekilde düştü. Bu düşüşle beraber herkes kripto para piyasasında neler olduğunu merak etmeye başladı. Bitcoin neden düştü? Bitcoin yeniden yükselir mi? 

BİTCOİN NEDEN DÜŞTÜ?

Bitcoin fiyatında meydana gelen 10 Bin Dolarlık düşüş herkesi bu sert gerilemenin nedenini araştırmaya yöneltti. Elde edilen bilgilere ve uzman isimlere göre çok yüklü miktarda Bitcoin satışı gerçekleştirildi. Bitcoin'in işlem hacmini de etkileyen bu satışlar sonucunda meydana gelen fiyat gerilemesi çok büyük zararların ortaya çıkmasına da neden oldu. Ancak piyasa kısa bir sürede normalleşti.

BİTCOİN ŞU ANDA KAÇ DOLAR OLDU?

Bitcoin meydana gelen sert düşüşün ardından saat 19:00'dan sonra yeniden yükselmeye başladı. Şu anda Bitcoin 50 Bin Dolar seviyesinin üzerine yeniden döndü. Ancak kolay bir şekilde 10 Bin Dolarlık bir kayıp verilmesi Bitcoin'e olan güveni alıp götürdü. Bitcoin şu anda toparlanma hareketlerine devam ediyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@