Kripto Para Piyasasında Kartlar Yeniden Dağıtılıyor! Cardano Atağa Geçti!

Kripto para piyasasında yaşanan dalgalamalar devleri sarsarken, son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz Cardano birden yükselişe geçti. Peki bu yükselişi devam ettirecek mi?

Finans 03.12.2021 - 10:05 03.12.2021 - 10:08 Elif İşçi

Kripto para piyasasında sular bir türlü durulmuyor. Yaşanan değişimler kripto para yatırımcıları tarafından da büyük bir merakla karşılanıyor. Son olarak dün yaşanan yükseliş sonrasında kripto para piyasasında yıldızı parlamaya başlayan Cardano değer kazanmaya başladı.

CAEDANO EN BÜYÜK GÜNLÜK YÜKSELİŞİNİ YAŞADI

Kripto Para Piyasasında Kartlar Yeniden Dağıtılıyor! Cardano Atağa Geçti!3

Cardano, Perşembe günü yaşamış olduğu büyük sıçrama sonrasında birden yüzde 10.72 oranında değer kazanmaya başladı. Değer kazanmasının ardından işlem gördüğü miktar 1.7475 dolar olarak belirlendi. En son yaşanan yükselişin 2 Aralık tarihinde gerçekleştiği belirlenmişti.

Aralık başından bu yana kripto para birimi Cardano en fazla günlük yükseliş miktarını gerçekleştirdiğini duyurdu. Yaşanan artış sonrasında kripto para biriminin işlem hacmi ve piyasa değeri birden yükselmiş oldu. Piyasa değerinin toplam 57,9830B dolar olduğu öğrenildi. Piyasanın geneline bakıldığı zaman kaplamış olduğu yer ise bu artışa ek olarak yüzde 2.23 olarak belirlendi.

Kripto para yatırımcıları tarafından da son dönemlerde en çok dikkat çeken ve incelenen kripto paralardan birisi halini aldı. Sadece bir günlük rapora göre  Cardano 1.7565 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. son bir haftalık değerlendirmesine bakıldığında ise yüzde 0.93 oranında bir değişim yaşadığı belirlendi. Ancak yaşanan bu değer artışının hala Eylül ayında gerçekleştirilen değer artışına kıyasla yüzde 43.61 oranında daha az olduğu belirlendi.

KRİPTO PARA PİYASASINDAKİ GELİŞMELER HEYECANLA TAKİP EDİLİYOR

Yapılan kripto para piyasası değerlendirmesinin ardından piyasanın devi Bitcoin yüzde 1.32 oranında bir düşüş gerçekleştirmiş oldu. Bunun ardından şimdilerde 56.664 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Piyasanın ikinci devi olarak tabir edilen Ethereum ise yine bir düşüş trendi içerisinde girerek kısa süre içerisinde yüzde 3.67 oranında değer kaybı yaşadı. Bu değer kaybı sonrasında 4.473 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@