Kripto Para Yatırımcılarını Korkutan Gelişme! Ünlü Kripto Para Borsası Hakkında Şok Durdurma Kararı!

Kripto para yatırımcıları son günlerde aldıkları haberlerle şok üzerine şok yaşamaya devam ediyorlar. Dünyaca ünlü Bitget isimli kripto para borsasının faaliyetlerine son verildi.

Finans 06.12.2021 - 12:40 06.12.2021 - 12:42 Elif İşçi

Kripto para yatırımcıları için arka arkaya kötü haberler gelmeye devam ediyor. Bir süredir hizmet veren ve pek çok kripto para yatırımcısının işlem yaptığı ünlü kripto para borsası Bitget için Singapur genelinde ani bir karar verildi ve sonucunda faaliyet izinlerinin iptal edildiği açıklandı.

Kripto para borsası Bitget, Army Coin isimli kripto parayı desteklediğini her fırsatta gündeme getirmişti. Bunun ardından Army Coin ismi konusunda bazı sıkıntılar yaşıyordu. Tüm dünyanın tanıdığı Güney Kore menşeili müzik grubu olan BTS ile ciddi bir sorun yaşamıştı. Bu sorunun ardından anlaşmazlıklar çorap söküğü gibi gelmeye başladı. Yaşanan anlaşmazlık sonrasında faaliyetleri durduruldu.

SİNGAPUR’DA KRİPTO PARA BİRİMİNİN FAALİYETLERİNE SON VERİLDİ

Kripto Para Yatırımcılarını Korkutan Gelişme! Ünlü Kripto Para Borsası Hakkında Şok Durdurma Kararı!

Bitget aynı zamanda Juventus’un da sponsorluğunu yapıyordu. Bununla birlikte bir süredir reklamlara ağırlık veren şirketin Army Coin tarafından tüm BTS üyelerine finansal anlamda destek vereceğini açıklaması dikkat çekmişti. Reklamların giderek büyümesinin ardından dünyaca ünlü BTS grubu konu hakkında açıklamalarda bulundular ve hukuki yönden haklarını arayacaklarını ve kendileri ile ilgili olmadığının altını çizdiler.

BİTGET SİTELERİNE ERİŞİM ENGELİ GETİRİLDİ

Yaşanan yeni gelişme sonrasında Singapur hızlı bir karar alarak aksiyon almış oldu. Şirketin tüm faaliyetlerini ülke genelinde sonlandırdı. Kısıtlama getirmeden direkt olarak faaliyetlerine son vermesi oldukça dikkat çekti.

İşi bir adım daha ileri taşıyan ülke, Singapur Para Otoristesi’nin logosunu da bu süreçte internet sitesinden çıkardığını açıkladı. Ülke genelinde tüm yatırımcıların siteye erişimleri engellendi. Böylece yatırım yapamayacakları durduruldu. Alınan ani kararların bir kripto para vurgununu engellemek üzere yapıldığı konuşuluyor. Bitget isimli kripto para borsasından konu hakkında henüz açıklama gelmedi.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@