Kripto Para Yatırımcılarını Sevindiren Haber! Binance O Süreyi Uzattı!

Kripto para yatırımcıları Binance'den gelen haber ile derin bir nefes aldı. Binance, ücretsiz para çekme ve yatırma hizmetleri için verilen tarihi uzattı.

Finans 05.01.2022 - 17:32 05.01.2022 - 17:32 Büşra Uluşen

Kripto para borsası denince ilk akla gelen markalardan biri olan Binance, son dönemde ülkemizde de fazlasıyla tercih ediliyor. Dünya çapında bir borsa olması sebebi ile kripto para piyasasında güvenle alım satım yapmak isteyenlerin tercih ettiği Binance, sunduğu özel hizmetlerle de adından söz ettiriyor. Para çekme ve yatırma işlemlerinde bir süre önce yıl sonuna kadar komisyon almayacağını duyuran Binance, bir müjde daha verdi. 


Binance, daha önce 31 Aralık 2021 tarihine kadar Türkiye’deki bankalardan yapılacak para çekme ve yatırma işlemlerinden ücret almayacağını duyurmuştu. Kullanıcılar, bu özelliği çok beğenirken tarihin sonuna yaklaşırken bir yandan da üzülmekteydi. Ne var ki Binance, ücretsiz para çekme ve yatırma hizmetini 31 Mart 2022 tarihine kadar uzattığını açıkladı. Bu sayede Binance kullanıcıları, bir çeyrek dönem daha ücretsiz para yatırıp para çekebilecek.


Akbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile 7/24 İşlem Yapma Kolaylığı


Binance, şu an için 3 banka ile tam zamanlı olarak çalışmakta. Akbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank hesaplarından 7/24 para çekme ve yatırma işlemi yapılabilmekte. Diğer bankalardan para yatırırken ya da Binance hesabınızdaki Türk lirasını başka bir bankaya transfer ederken mesai saatleri içerisinde ücretsiz işlem yapabiliyorsunuz.

kripto para-3
Para yatırma ve çekme işlemleri, Binance platformunda yer alan cüzdan sekmesinden gerçekleştirilebilmekte. Mobil uygulama ya da web sitede yer alan cüzdan sekmesine tıkladıktan sonra yapmak istediğiniz işleme göre seçiminizi yapabilirsiniz. Üst kısımda yer alan yatırma ve çekme butonlarından uygun olana tıklayarak işleminizi kolayca gerçekleştirmeniz mümkün. Para yatırma ve çekme işlemlerinizde kendi banka hesabınızı kullanmanız gerekiyor. Farklı hesaplardan para transferi yapmak ya da bir başkasına ait banka hesabına Binance hesabınızdaki parayı aktarmak mümkün değil. 


Yatırma ve çekme işlemlerinizi gerçekleştirirken banka seçiminde bulunmanız gerekiyor. Banka seçimine göre IBAN ve hesap bilgileri de değişmekte. Akbank, Ziraat Bankası ya da Vakıfbank hesabınız bulunmuyorsa ‘’Diğer Bankalar’’ sekmesine tıklayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 31.03.2022 tarihine kadar tüm para çekme ve yatırma işlemleri ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Akbank, Vakıfbank veya Ziraat Bankası hesabı olanlar ise 7/24 çekme ve yatırma özelliğinden yararlanabilecek. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@