Kripto Paralar Hakkında Gelen Yoğun Şikayet Oranı Yüzde 8 Bin 61 Arttı!

Transfer işlemlerinin kripto para borsalarında yavaş yapılmasından şikayetçi olan kullanıcılar, aynı zamanda da istedikleri anda hesapları iptal ederek kapatamamaktan şikayetçi oldular.

Kripto Paralar Hakkında Gelen Yoğun Şikayet Oranı Yüzde 8 Bin 61 Arttı!

Transfer işlemlerinin kripto para borsalarında yavaş yapılmasından şikayetçi olan kullanıcılar, aynı zamanda da istedikleri anda hesapları iptal ederek kapatamamaktan şikayetçi oldular. Kullanıcıların 2021 başından kripto para borsaları hakkında ilettikleri yorumlara bakıldığında bu 2 konuda şikayet açısından yoğunlaşmanın olduğu görüldü.

Veriler Neyi Gösteriyor?

Geçen sene ile 2021 senesinin şikayet verileri karşılaştırıldığında ise çarpıcı bir sonuç ortaya çıktı. Geçen yıl göre 2021’de şikayet oranlarında %8 bin 619 oranında artış tabloya yansıdı. Son senelerin en çok konuşulan yatırım araçlarından kripto paralar, 2021 yılında zirve yaptılar. Dünyanın dört bir yanındaki yatırımcıların gözü kulağı bu kriptografik varlıklarda.

Özellikle Bitcoin kullanılarak yapılan yatırımlar, BTC’nin yarattığı günde ve büyük şirketlerin sermayelerinin bir kısmını BTC’ye çevirmiş olmaları ona olan ilgiyi yükseltiyor. Bir zirve yapıp ardından %15 oranının daha üzerinde fiyat düşüşlerini gündeme getirebilen BTC, bu sene şikayetler bölümünde de patlama yapan bir kripto para birimi oldu.

BTC ve XRP Şikayetleri Yükseldi!

2021 yılı içinde 50 bin dolar rakamının ardından 55 bin dolar rakamının üzerine çıkışı ile övgü alan BTC, çok tezat bir şekilde şikayet bölümlerinde de önde yer aldı. Bu ise satın alım işlemlerinde yine kripto para borsalarında yer alan işlem hızı düşüklüğüne bağlı olarak gelişiyor. Analistler, yatırımcı tarafın devamlı olarak BTC için hedefledikleri tam fiyat ulaşmaları halimde everdikleri emrin tam zamanında onay almamasından şikayetçi olduklarını belirttiler. Bu saniyelik anın dahi yatırımcı için uygun olan fiyatın kaybına sebep olabildiğini vurguluyorlar.

2021’de öne çıkan diğer bir şikayet ile Ripple Labs üzerine oldu. SEC davasının ilk duruşması ve öncesinde kullanıcılar en çok Ripple ve onun yerel kripto para birimi olan XRP hakkında şikayette bulunmuşlar. Analistler XRP’nin sansasyonlu gündemi ve davası yüzünden büyük kripto para borsalarından çıkarıldığını bu kapsamda XRP birikimi yapan yatırımcıların bu durumdan etkilendiklerini ve şikayetlerin kesilmediğini belirtiyorlar.

SONRAKİ HABER