Kripto Paralara Merkez Bankası Dopingi! Bitcoin 50 Bin Doları Gördü, Ethereum Son 4 Ayın Zirvesine Uçtu

Uluslararası Ödemeler Bankası projesi kapsamında Avustralya, Malezya, Singapur ve Güney Afrika merkez bankaları tarafından deneme yapılacak olması kripto paralarda ralli etkisi yarattı.

Finans 02.09.2021 - 11:18 02.09.2021 - 11:29 Gülcan Özer

Kripto paralar küresel finans sektörünün en çok konuşulan gündem maddeleri arasındaki yerini korumaya devam ediyor. Bir dönem yaşadığı sert değer kaybı ile konuşuluna Bitcoin ve Ethereum bu sefer yapmış oldukları ralli ile yeniden gündeme taşındı. 

Uluslararası Ödemeler Bankası projesi kapsamında Avustralya, Malezya, Singapur ve Güney Afrika merkez bankaları tarafından deneme yapılacak olması haberi kripto paraları olumlu etkilerken ralli etkisi ile son derece sert bir yükseliş yaşanmasına neden oldu. 

BİTCOİN YENİDEN 50 BİN DOLARIN ÜZERİNİ TEST ETTİ !

Yaşanan yükselişin ardından dünyada en çok işlem gören kripto para birimi olan Bitcoin son derece hızlı bir değer artışı yaşadı. Anlık olarak 50 bin doların üzerini test eden bitcoin daha sonrasında yoğun satış baskısı ile 49 bin dolar seviyesine çekildi ve 49 bin 847,90 dolar seviyesinden işlem görmeyi sürdürdü. 

1-btc-kaç-dolar

An itibari ile bir 1 BTC 412 bin 497 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. 

ETHEREUM UÇUŞA GEÇTİ, SON 4 AYIN REKORUNU KIRDI! 

Kripto paralarda yaşanan yükseliş son dönemin gözde kripto paralarından Ethereum için de yükselişi beraberinde getirdi. Ethereum yaşanan yükselişin etkisi ile beraber son 4 ayın zirvesine ulaştı. 

ethereum-kaç-dolar

An itibari ile 1 Ethereum 3 bin 740,54 dolar seviyesine ulaşarak uzun bir aradan sonra yeniden 3 bin 700 dolar seviyesinin üzerini test etmiş oldu. Yaşanan yükselişin seyrini Merkez Bankaları tarafından yapılacak olan açıklamalar, kripto paraların güvenirlik tartışmaları ve ekonomik veri akışı belirleyecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@