Kripto Paralarda Bahar Kısa Sürdü, Bitcoin Yeniden Dalgalanmaya Başlandı!

Bitcoin ve Ethereum önceliğinde yükselişe geçen kripto para birimleri baharın gelişi ile yönünü yeniden yukarıya çevirmişti. Bitcoinde son durum ne, düşüş sürecek mi, yükseliş başlar mı?

Finans 07.04.2022 - 12:33 07.04.2022 - 12:33 Gülcan Özer

Baharın gelmesi ile beraber yönünü yukarıya çeviren kripto paralar yatırımcılarını yeniden umutlandırmıştı. Mart ayında 48 bin dolar sınırını aşarak umutları yeniden yeşerten Bitcoin'de yalancı bahar ne yazık ki başladığından çok daha kısa sürdü. 

Bitcoin yeniden 43 bin dolar sınırına kadar gevşerken şimdi gözler bu seviyenin altına çekilip çekilmeyeceği ve bu seviyenin kırılıp kırılmayacağı merak konusu oldu. Küresel ekonomilerde FED tarafından yapılan şahin ve agresif açıklamalar baskı yaratırken kripto paralar bu baskıya dayanamadı. 

FED AÇIKLAMA YAPTI, KRİPTO PARALARDA SATIŞ BAŞLADI! 

Kripto para piyasasında oluşan yoğun baskı satışa dönüşürken FED'in faiz artırma ihtimalinin yeniden yükselmesi, Rusya Ukrayna savaşı, petrol piyasasında oluşan yükseliş balonu gibi etkenler düşüşü tetikledi. Amerikan Merkez Bankası FED'in faiz artırımı için yaptığı açıklamalar kripto para piyasasında şok etkisi yarattı. 

bitcoin 7 nisan

Bitcoin yaşanan bu düşüşten en çok etkilenen kripto para birimi olarak öne çıktı. Mart ayı sonu itibari ile 48 bin dolar sınırını aşarak yatırımcılarını sevindiren Bitcoin sonrasında oluşan yoğun baskı nedeni ile yönünü yeniden aşağıya çevirdi. 7 Nisan 2022 tarihi itibari ile bitcoin küçük bir yükseliş gösterse de yine de 44 bin doların altında kaldı. Bitcoin an itibari ile 43 bin 448,50 dolar seviyesinde takılı kaldı. Bitcoin'in yeniden 40 bin dolar seviyesinin altına düşüp düşmeyeceği merak konusu olurken böyle bir kırılmada yine sert satışların gelebileceği belirtiliyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@