Kripto Paralarda Çöküş Hızlandı, Bitcoin, Ethereum Pul Oldu! BTC Neden Düştü, Nereye Kadar Düşer?

Bir dönem 100 bin dolara kadar yükseleceği iddia edilen Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda düşüş hızlandı. Bitcoin neden düşüyor, yeniden yükselir mi, bu seviyeden alınır mı?

Finans 19.06.2022 - 09:25 19.06.2022 - 09:44 Gülcan Özer

Kripto paralarda yaşanan düşüş her geçen gün biraz daha şiddetlenirken yatırımcıların paraları da adeta buhar olup uçmaya devam ediyor. Yaşanan şok düşüş özellikle de yükseliş beklentisi ile bitcoin 45 bin dolar seviyesine geri çekildiğinde alım yapan yatırımcılarda şok etkisi yaratırken dün 17 bin dolar seviyesi görülmüştü. 

Yaşanan sert düşüşün ardından fırsat alımlarının devreye girmesi ile bitcoin bir miktar yükselse de yine de 19 bin dolar seviyesini görmeyi başaramadı. Yatırımcılar panik halinde satışlara başlarken yaşanan düşüş bu nedenle daha da arttı. Yaşanan dalgalanma nedeni ile Celsius Network tarafından para çekme işlemlerinin durdurulması da düşüşün sertleşmesine neden olmuştu. 

BİTCOİN NEDEN DÜŞTÜ, DÜŞÜŞÜYOR, DÜŞMEYE DEVAM EDER Mİ?

Kripto paralarda yaşanan düşüşün farklı pek çok nedeni olsa da finans uzmanlarına göre yaşanan düşüşün bu kadar sert ve uzun süreli olmasının ana nedeni Luna krizi oldu. Kripto para piyasasında şok etkisi yaratan Luna krizi ile kripto paralara olan güven sıfırlanırken bu da çıkışları hızlandırdı. 

bitcoin kaç dolar-2

Amerika'da açıklanan yüksek enflasyon rakamları ve FED'in 75 baz puanlık faiz artışı da bunların üzerine tuz biber ekti. Kripto paralardan adeta kaçış başlarken bitcoin önce 20 bin doların ardından ise 17 bin 500 dolar seviyesinin altına sarktı. Yatırımcının da yükselişi umudunu kaybetmesi ile satışlar hızlandı. An itibari ile Bitcoin 18 bin 354,60  dolar seviyesinden işlem görüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@