Kripto Paraları Yasak Vurdu, Bitcoin Dibe Vurdu! Uzmanı Zarar Kes Seviyesini ve Yeni Atak Yapacağı Rakamı Açıkladı

Bitcoin madenciliği için açıklanan yeni yasak kararları kripto paraları vurdu. Dar bir bant aralığında sıkışan Bitcoin kabus gibi bir Aralık ayı yaşarken Ethereum da yaşanan kayıplara eşlik etti.

Finans 29.12.2021 - 11:55 29.12.2021 - 11:55 Gülcan Özer

Kripto para piyasaları kabus gibi geçen bir Aralık ayını geride bırakmaya hazırlanırken 2022 beklentileri ve hedefleri de yavaş yavaş şekillenmeye başladı. 52 bin dolar seviyesini görerek tarihi rekorunu kıran Bitcoin sonrasında sert fiyatlamalara maruz kalmıştı. 

Yüzde 30 oranında erime yaşayan Bitcoin 48 bin dolara kadar son derece sert bir geri çekilme yaşamıştı. Bitcoin'in ardından dünyanın en çok işlem gören ikinci büyük kripto para birimi olan Ethereum içinde düşüş yaşanmış, 4 bin 100 dolar eşiğini kıran ETR 'de değer kaybederek 3 bin 890 dolara kadar düşmüştü. Bu 2 büyük kripto para biriminin yaşadığı kayıplar kripto para piyasasının geneline ve diger coin fiyatlarına da yansıdı. 

BİTCOİN DENGE BULAMIYOR! 2022 BİTCOİN TAHMİNİ KAÇ DOLAR, BTC DÜŞER Mİ, YÜKSELİR Mİ?

Son olarak yüksek enerji tüketimi gerekçe gösterilerek İran'ın bitcoin madenciliğine yasak koyması ile btc fiyatları yeniden düşüşe geçmişti. Doların da küresel piyasalarda güç kazanarak yükselişe geçmesi, El Salvador'da işlerin yolunda gitmemesi de BTC için düşüşü getiren diğer nedenler olarak sıralandı. El Salvador tarafından Bitcoin'in ulusal para birimi ilan edilmesinin ardından BTC değeri yüzde 89'luk kayıp yaşamıştı. 

kripto para piyasasında son durum ne

BİTCOİN Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü kripto paralar hakkında yapmış olduğu değerlendirmesinde “Bitcoin 47.500 dolar seviyesi ana desteğinden henüz kopmadı. İhtiyatlı olmak adına 47.000 dolar seviyesi zarar kes olarak tanımlanabilir ve yeniden 52.000 dolar seviyelerine doğru ataklar görebiliriz” diyerek yeni destek ve dayanak noktalarını açıkladı. 2022 yılında kripto paraların geleceğini alınacak yeni kararlar, Türkiye'de açıklanacak olan yeni yasal düzenleme ve dolar kurunun seyri belirleyecek gibi görünüyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@