Kripto Yatırımcısının Yüzü Gülmüyor! Bitcoin Yeniden Düşüşe Geçti, Satış Başladı

Kripto para piyasaları büyük bir hızla dalgalanmaya devam ederken ne yazık ki bir kere daha satış baskısı ile düşüş başladı. Bitcoin neden düştü, düşüyor, düşüş devam eder mi?

Kripto Yatırımcısının Yüzü Gülmüyor! Bitcoin Yeniden Düşüşe Geçti, Satış Başladı

Kripto para piyasalarında yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken Biance tarafından yapılan 2 milyar dolarlık alımda krize çare olmadı. Bitcoin'in yaşadığı sert düşüşle 17 bin dolara kadar çekilmesi ile beraber dev kripto para piyasası dip fiyattan 2 milyar dolarlık alım yaptığını açıklamıştı.

Yapılan açıklama ile kripto para piyasalarında düşüş rüzgarı sona ermiş, hayat öpücüğü olarak lanse edilen dev alımın ardından bitcoin yükselerek kendisini yeniden 20 bin dolar seviyesinin üzerine atmıştı. Ne yazık ki yaşanan yükseliş kısa sürdür ve olumlu rüzgar yerini yeniden düşüşe bıraktı. Bitcoin yeniden düşüşe geçti.

BİTCOİN BUGÜN KAÇ DOLAR, NEDEN YENİDEN DÜŞÜYOR?

Biance tarafından yapılan 2 milyar dolarlık alım haberinin duyurulması piyasada yeniden güven ortamı oluşmasına neden olmuş ve panik satışlara kısa süreli de olsa ara verilmesini sağlamıştı. Ancak beklenen kurumsal alımların gelmemesi, balinaların alıma geçmemesi ve Bitcoin'in yeniden 20 bin dolar seviyesinin üzerini görmesi ile satışlar bir kere daha başladı.

bitcoin 4 temmuz

Küçük yatırımcının yükseliş umudunu yitirmesi ve kripto para piyasalarının üzerinde faiz baskısının artması ile beraber bitcoin bugün yeniden 20 bin doların altında 18 bin bandına doğru düşüşe yöneldi. Bitcoin an itibari ile 19 bin 122,60 dolar seviyesinden işlem görmeyi sürdürüyor. Süreçte kripto paraların kaderini balinaların alımlarının belirleyeceği belirtilirken FED tarafından yapılacak açıklamalar ve küresel piyasalardaki ekonomik veriler takip edilmeye devam edilecek.