Kritik Cumhurbaşkanlığı Adaylığı Açıklaması Ahmet Davutoğlu'ndan Geldi

Bu sene ilk kez düzenlenecek olan Başkanlık sistemi için erken seçim kararı alınması ile beraber siyaset arenasında tansiyon her geçen gün biraz daha artmaya devam ediyor.

GÜNDEM 26.04.2018 - 14:38 15.07.2021 - 00:21 SERHATMEDYA

Bu sene ilk kez düzenlenecek olan Başkanlık sistemi için erken seçim kararı alınması ile beraber siyaset arenasında tansiyon her geçen gün biraz daha artmaya devam ediyor. Adaylığını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı kesin seçim galibiyeti için zemin yoklayan CHP karşı ataklar yaparken bugün konunun muhataplarından Ahmet Davutoğlu çok konuşulacak bir açıklamaya imza attı. 

Ahmet Davutoğlu Siyaseti Bırakıyor Mu?Oldukça duygusal bir konuşma yapan Ahmet Davutoğlu Haziran ayında yapılacak olan seçimlerde milletvekili adayı olmayacağını açıkladı. Ancak bunun siyasetten çekilme olarak yorumlanmaması gerektiğini belirten Davutoğlu, alınan bu kararın hiçbir beklentisi olmadığını gözler önüne sermek adına yapılan bir seçim olduğunu dile getirerek kesin bir dille Ak Parti dışında hiçbir parti ya da siyasi oluşumda görev almayacağını dile getirdi.Recep Tayyip Erdoğan Hepimizin Ortak Adayıdır Hiçbir zaman siyasi kaygısı olmadığını, bunu da yürüttüğü Başbakanlık görevini derhal bırakması ile kanıtladığını dile getiren Davutoğlu, Ak Parti tarafından Başkanlık için aday gösterilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm Ak Partililer için olduğu gibi kendisinin de desteklediği tek aday olduğunu söyledi.İlkesel olmayan hiçbir tutumun ve oluşumun içerisinde yer almayacağını bir kere daha tekrarlayan Davutoğlu bu şekilde Abdullah Gül ekibinde yer alacağı iddialarını da üstü kapalı bir şekilde yalanlamış oldu. Hatırlanacağı üzere Abdullah Gül ile Ahmet Davutoğlu dün yapmış oldukları toplantıda istişare etmiş, yapılan bu görüşme siyasi kulislere adeta bomba gibi düşmüştü.Davutoğlu yapmış olduğu açıklamada siyasi nezaket çerçevesinde yapılan davete icabet ettiğini söyleyerek "Sayın Abdullah Gül’ün davetiyle bir araya gelmemiz sebebiyle spekülasyon üretildi. Benim için insani ahlak önemlidir. Birlikte çalıştığım cumhurbaşkanları, selefim olan başbakanları benimle görüşme davetinde bulunduğunda bunu yerine getiririm. Kimsenin bunu sorgulamaya da hakkı yoktur, fikir beyan etmeye de hakkı yoktur. Bizler, devlet görevi üstlenenler her birimiz millet meseleleriyle ilgili bir araya gelir konuşuruz." dedi. Kaynak; emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@