Küçük Citroen Ami Çok Konuşulacak Offroad Versiyonuyla Şaşırtmaya Geliyor!

Citroen geçtiğimiz günlerde küçük standart Ami modelini piyasaya sürmüştü. Bunun ardından şimdide offroad modeli olan My Ami Buggy geliyor. İşte detaylar...

Teknoloji 18.12.2021 - 12:30 18.12.2021 - 12:32 Elif İşçi

Citroen geçtiğimiz günlerde yeni bir modelin tanıtımını yaparak yakın zamanda Türkiye’de de satışa sunulacağını açıklamıştı. Türkiye fiyatı ise henüz bilinmiyor. Ancak ilerleyen günlerde fiyatının belirlenmesi bekleniyor. Citroen Ami modeli küçük iki kişilik boyutuyla elektrikli bir araç olarak tasarlandı.

16 yaşından büyük kişilerin kullanabileceği ve kısa menzil için tasarlanan minik araç heyecana neden oldu. Standart olan Ami ve ticari olarak tasarlarlanan Ami Cargo modeli Citroen tarafında yeni model olarak açıklanmıştı.

OFFROAD MODELİ MY AMİ BUGGY ORTAYA ÇIKTI

Küçük Citroen Ami Çok Konuşulacak Offroad Versiyonuyla Şaşırtmaya Geliyor!2

Citroen’in planlarının ve sürprizlerinin sadece bununla sınırlı kalmadığı çok geçmeden ortaya çıktı. Yeni bir konsept olan My Ami Buggy konsepti ortaya çıktı. Henüz tüm detaylar ortaya çıkmasa bile minik Ami’nin offroad modeli olarak ifade edilebilecek. Tasarımına detaylı bir şekilde baktığımız zaman ise pek çok açıdan kendine has özelliklerinin bulunduğunu ve heyecan yaratacak bir konseptle geleceğini söyleyebiliriz.

CİTROEN MY AMİ BUGGY TASARIMI HEYECAN YARATTI

Citroen My Ami Buggy özellikleri için detaylar ortaya çıkmaya başladı. tavana yerleştirilmiş olan stepne ve rayların yanı sıra arazi lastikleri kullanılacak. Bununla birlikte aracın metal ızgara korumalarından oluştuğu belirlendi. En çok dikkat çeken özelliklerinden birisi de aracın tavanında bulunan geceleri ya da sisli havalarda görüşü artırmak için fazla aydınlatma sistemleri kullanılmış.

Standart Ami modeli ile karşılaştırma yapıldığı zaman değişikliklerin olduğu belirlendi. Koltukların dahi değiştiği ve koltuk süngerlerin artırıldığı öğrenildi. Daha önce 35 mm olan sünger kalınlığı şimdilerde 70 mm’ye çıkarıldı. Saklama alanı, telefon tutucu, yan aynaların portatifliği gibi özellikler son derece dikkat çekiyor. Özellikle ortaya çıkarılan parçaların 3D yazıcıyla üretilmesi nedeniyle ortaya çıkabilecek ihtiyaç karşısında anında tedarik edilebilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@