Küçük Çuha Adası İçin Taşınanlara Yunanistan Ev, Tarla ve 3 Sene Aylık 500 Euro Maaş Ödeyecek

Yunanistan adaları arasında yer alan Çuha Adası nüfusu 40 kişiye düşünce hükümet adaya taşınan kişilere aylık 500 euro maaş ödemeye karar verdi.

EMLAK MAGAZİN 05.07.2019 - 12:30 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Yunanistan adaları arasında yer alan Çuha Adası nüfusu 40 kişiye düşünce hükümet adaya taşınan kişilere aylık 500 euro maaş ödemeye karar verdi.

Toplam 20 kilometrelik bir büyüklüğe sahip olan Yunanistan'ın küçük adaları arasında yer alan Çuha adasının nüfusu 40 kişiye kadar düştü. Adanın nüfusunun bu kadar azalması Yunanistan hükümetini harekete geçirdi. Yunanistan Hükümeti adanın nüfusunu arttırmak için bir dizi önlem aldı. Hem Ev, Hem Tarla Verecek Adaya kalıcı olarak yerleşmek isteyen ailelere yönelik yeni bir kampanya başlatılırken adaya yerleşen ailelere hem ev hem de tarla verilecek. Yunanistan hükümeti bu konuda önceliği Yunan vatandaşlarına verecek. Adada yaşamak isteyen kişiler tek tek değerlendirilecek ve Yunan vatandaşlarına öncelik verilerek başvurular sonuçlandırılacak. Adada yaşamaya karar veren ailelere Yunanistan hükümeti oturmaları için ev ve geçimlerini sağlamak amacı ile de tarla verecek. İlk 3 Yıl 500 Euro Maaş Ödenecek! Adada kalıcı olarak yaşamak istediğini beyan eden kişilere ilk 3 yıl hükümet tarafından ayrıca 500 Euro maaş ödenecek. Yani adaya yerleşen bedava ev ve arsa sahibi olurken aynı zamanda 500 euro da maaş alacaklar. Söz konusu Çuha Adası 20 kilometrelik büyüklüğe sahip olan küçük bir ada olarak öne çıkıyor. Adanın Girit'e olan uzaklığı ise 2 saat olarak açıklanmış durumda. Adaya ulaşım feribot seferleri ile sağlanırken Girit Adası ile Çuha adası arasındaki ulaşım 2 saat sürüyor. Lakonia’ya ulaşım ise 4 saat sürüyor. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@