Küçük Yatak Odası Dekorasyonu İçin Pratik Çözümler ve Yaratıcı Fikirler!

Konut fiyatlarının yükselmesi ile evlerin metrekareleri düşerken küçük ev dekorasyonlarında hayat kurtaran pratik fikirler daha da önem kazanıyor.

Dekorasyon 21.07.2019 - 22:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Konut fiyatlarının yükselmesi ile evlerin metrekareleri düşerken küçük ev dekorasyonlarında hayat kurtaran pratik fikirler daha da önem kazanıyor.

Evlerin boyutları fiyatlar nedeni ile her geçen gün daha da küçülürken özellikle de yatak odaları büyüklüğünden en çok feragat edilen yerlerin başında bulunuyor. Yatak odası dekorasyonu bu nedenle büyük önem kazanırken ünlü mobilya markaları da küçük yatak odası modelleri ile müşterilerine hayat kurtaran çözümler sunuyor. Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?Büyük ve ferah yatak odaları herkesin ortak hayali olmasına rağmen yatak odası metrekareleri her geçen gün küçülmeye devam ediyor. Bu nedenle küçük oda dekorasyonu büyük önem taşıyor. Evlerde yapılan basit dekorasyon hileleri ile küçük alanları çok daha büyük göstermek ya da işlevsel mobilyalar ile dar alanları ferah kullanmak mümkün hale getirilebiliyor. Yatak odanız küçükse dikkat etmeniz gereken en önemli nokta doğru mobilya seçimi olarak öne çıkıyor. Örneğin büyük bir baza başlığı yerine daha ince bir baza başlığı kullanmak dahi yerden büyük bir oranda tasarruf etmenizi sağlıyor. Yine gardırop seçimi de küçük yatak odalarında büyük önem taşıyor. Küçük yatak odası gardırop seçimi için mutlaka eni dar olan gardırop modelleri öneriliyor. Bu sayede odadaki yerden büyük tasarruf sağlanıyor. 

Buna ek olarak büyük komidinler yerine küçük ve duvare monte edilen komidin modelleri, tuvalet aynası seçiminde yine dar olan modellerin seçimi ve baza içinde gereksiz yer kaplayan modeller yerine sade tasarımların tercih edilmesi tavsiye ediliyor. Yatağın dolabın ortasında yer aldığı, katlanan yatakların bulunduğu, gereksiz ve fazla eşyalara yer verilmeyen, ince ve sade döşenmiş olan yatak odaları tavsiye ediliyor.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@