Küfür Sonrası Özür Dilemişti! İYİ Parti'nin Kaybettiği Oy Oranı Açıkladı

Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına dair söylediği sözler sonrasında yapılan anket araştırmasında kaybedilen oy oranı açıklandı.

Gündem 18.11.2021 - 15:59 18.11.2021 - 16:11 Mustafa KARAGÖZ

Hatırlanacağı üzere İYİ parti heyetinin Bitlis ziyareti kapsamında şehit yakını ile İYİ Partili Lütfü Türkkan arasında bir gerilim yaşanmıştı. Yaşanan gerilim sonrası ise Türkkan, bazı söylemlerde bulunmuştu. 

ANKET ARAŞTIRMA SONUÇLARI AÇIKLANDI

ASAL Araştırma Şirketi yaşanan bu olayın ardından partilerin oy oranlarına dair bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırma sonuçlarında ayrıca Lütfü Türkkan ile ilgili bazı verilerde kamuoyu ile paylaşıldı. 

ASAL Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adem Belede araştırma sonuçlarına ilişkin açıklamasında yaşanan olay sonrası İYİ Parti'nin oylarının nasıl değiştiğini açıkladı. Seçmenin Türkkan'a tepki gösterdiğini ifade eden Adem Belede, elde ettikleri oranları açıkladı.

Belede İYİ Parti'nin oylarına ilişkin" İYİ Parti eski Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan meselesini seçmenler tepkiyle karşılamakta ve İYİ Parti'ye oy verenlerin yüzde 9'u 'daha önce İYİ Parti'ye oy veriyordum bundan sonra oy vermeyi düşünmüyorum' demektedir.” dedi. 

PARTİLERİN OY ORANLARI

Belede konuşmasında ayrıca şirket olarak elde ettikleri oy oranları araştırma sonuçlarını da paylaştı. 

Şirkete göre AK Parti, MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı ile İYİ Parti, CHP ve SP'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nın oy oranı dağılımı "AK Parti yüzde 37,6 oy alırken CHP yüzde 25,1, İYİ Parti 10,7, MHP 9,3, HDP’ye ise 9,1" olarak açıklandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@